Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1036797
DzisiajDzisiaj687
WczorajWczoraj793
Ten tydzieńTen tydzień3394
Home Aktualności

Aktualności

„Niech kolęda w świat popłynie”

W dniu 30 stycznia klasa 1 wzięła udział w VIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Niech kolęda w świat popłynie”. Organizatorem był Zespół Szkolno- Przedszkolny z Urli i Wójt Gminy Jadów, współorganizatorem zaś Starostwo Wołomińskie. Przegląd objęty został Patronatem Honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wystąpiło 347 wykonawców z placówek oświatowych i ośrodków kultury, wyśpiewano 72 utwory.

Więcej…

 

Bal karnawałowy FOTORELACJA

Więcej…

 

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W dniu 29 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany  przez Radę Rodziców. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy V. Dzieci z klas najmłodszych 0 –IV zaśpiewały piosenki związane tematycznie z tymże świętem. Przygotowany został krótki film, w którym dzieci miały okazję podziękować swoim Babciom i Dziadkom za: troskę, cierpliwość, opiekę, wspólnie spędzony czas, a przede wszystkim za miłość. Samorząd Uczniowski wykonał piękne upominki w kształcie serca, które zostały wręczone wszystkim przybyłym gościom. Pani Dyrektor nauczyła oraz zachęciła wszystkich uczestników uroczystości do wspólnego zaśpiewania piosenki pt.: „Dobrze, że jesteś”. Na koniec uroczystości odbył się test wiedzy o bajkach, w którym brały udział zarówno dzieci jak i dorośli. Dziadkowie nie kryli wzruszenia, każdy występ nagradzali gromkimi brawami. Dziadkowie nie oceniają. Dziadkowie kochają bezwarunkowo.

„Dobrze, że jesteś. Dobrze, że jesteś. Dobrze, że jesteś.

Co by to było, gdyby Cię nie było? Co by to było?

Źle by to było, gdyby Cię nie było! Źle by to było!”

 

Więcej…

 

„Opowieść wigilijna” w Teatrze Lalka

Okres przedświąteczny to dobry czas, aby sięgnąć po powieść Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. To klasyka, którą powinien znać każdy uczeń, tym bardziej, że jest to tytuł w kanonie szkolnych lektur. Klasy VII a i VII b miały okazję obejrzeć tę historię 19 grudnia w Teatrze Lalka w Warszawie. Przepiękne połączenie gry aktorskiej z finezją animowania marionetek, bardzo ciekawa, bogata scenografia, muzyka i piosenki sprawiły, że przedstawienie oglądało się z wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie usłyszeli i zapamiętali optymistyczne przesłanie przedstawienia i zawartą w nim pochwałę ludzkiej wrażliwości.

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 

„Zemsta” Aleksandra Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego

W ostatnią sobotę listopada klasy VII a i VII b z paniami Iwoną Gajda, Emilią Badurek i Grażyną Kapaon wybrały się do Warszawy na długo oczekiwany spektakl do Teatru Polskiego. Obejrzeliśmy „Zemstę” Aleksandra Fredro w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Już w pierwszych akordach przedstawienia rozbrzmiały dźwięki bardzo współczesnej i głośnej muzyki, a z kłębów unoszącego się dymu wyłoniła się główna postać Cześnika Raptusiewicza w beczce, grana przez Daniela Olbrychskiego. Nie wszystkim podobał się taki początek, ale im bardziej rozwijała się akcja, a na scenie pojawiały się kolejne postacie zainteresowanie naszych uczniów rosło. Jedni, w sporze o mur, bardziej „kibicowali” Cześnikowi inni Rejentowi. Jeszcze innym do serca przypadła Podstolina w świetnym wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej lub Papkin, którego grał Tomasz Drabek. Wszyscy uczniowie niezależnie od tego, którego z aktorów obdarzyli większą sympatią stwierdzili, że spektakl im się podobał, a przynajmniej jego fragmenty. Cóż, jeszcze wiele wyjazdów do teatrów przed nami, aby wyrobić w sobie umiejętność odbioru sztuki. A teraz zmierzymy się z niełatwym słowem podczas omawiania lektury szkolnej „Zemsty” Aleksandra Fredry. Powodzenia.

 

Więcej…

 

Wizyta Andrew Nagorskiego Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Nasza szkoła od osiemnastu lat bierze udział w różnych programach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dziś o zrealizowanych projektach i ich efektach opowiedzieliśmy niezwykłym gościom, którzy nas odwiedzili. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Andrew Nagorskiego - Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego dziennikarza i pisarza, Grzegorza Jędrysa - Dyrektora Przedstawicielstwa PAFW w Polsce i Joannę Lempart Dyrektora Programowego PAFW. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch piosenek z programu „Co nam zostało z tych lat” w wykonaniu uczniów klasy Vb. Śpiewają naprawdę świetnie.

Więcej…

 

Andrzejki 2019

 

W środę 25 listopada Szkoła Podstawowa w Strachówce zmieniła się w miejsce gdzie można było sobie wywróżyć imię przyszłego męża/żony, zawód, który będzie się wykonywało w przyszłości, dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka lub wypowiedzieć życzenie z szansą na jego spełnienie rzucając moneta do miski J. To wszystko działo się w szkole w związku z Andrzejkami, które zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców, która sfinansowała oprawę muzyczną i słodkie małe co nieco dla uczniów.

Więcej…

 

Szlakiem legend i dziwnych opowieści warszawskich

 

Na początku października uczniowie klas piątych i klasy szóstej naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Jednak zanim wyruszono, poranna mgła sprawiła, że wszyscy uczestnicy zaopatrzyli się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, ale na szczęście pogoda była piękna.

Więcej…

 

Śladami chłopców z „Kamieni na szaniec”

Piękny jesienny dzień 16 października, klasa VIII przeznaczyła na wspaniałą lekcję historii. Wraz z przewodnikiem przemierzyliśmy warszawskimi ulicami wiele kilometrów  szlakiem  dokonań Szarych Szeregów. Interesowały nas zwłaszcza postacie Jana Bytnara „Rudego”,  Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka”  i Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, bohaterów omawianej na lekcjach języka polskiego powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Ci młodzi chłopcy zainteresowali nas, ponieważ byli nie tylko bohaterami, ale też dobrymi przyjaciółmi, pomysłowymi i zdolnymi ludźmi, przezywali miłość i młodość jak mogli najlepiej.

Więcej…

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox