Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
701969
DzisiajDzisiaj233
WczorajWczoraj235
Ten tydzieńTen tydzień468
Home Aktualności

Aktualności

Absolwenci - film

 

Zakończenie roku szkolnego fotorelacja 2017/18

 

Więcej…

 

„Zamiast kwiatka”

 

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że w czasie akcji „Zamiast kwiatka” zebraliśmy kwotę 630 zł. Pieniądze przekazano rodzicom Filipka. Otrzymaliśmy ustne podziękowanie, a na początku roku szkolnego otrzymamy potwierdzenie pisemne.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy włączyli się tą akcję.

Grono Pedagogiczne

 

 

„Leszczynowe Zacisze”

Wakacje to czas beztroskiej zabawy na łonie natury. Przedsmak wakacji  mieli uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I, w czwartek 21 czerwca. Wtedy właśnie udaliśmy się na wycieczkę do Rozalina, gdzie znajduje się  gospodarstwo agroturystyczne „Leszczynowe Zacisze”. Spędziliśmy tam 3 godziny. Dzieci przygotowywały „autorską” pizzę, skakały po sianie, zjeżdżały na linie, karmiły kozę i króliki, podziwiały wspaniały ogon pawia, odbyły przejażdżkę  wozem. Wszystkich atrakcji nie sposób wyliczyć. Zabawa była wyśmienita, o czym świadczą poniższe zdjęcia.

Barbara Janus, Mirosława Ufnal

Więcej…

 

„Jak nie czytam, jak czytam”

 

Nasz szkoła dołączyła do akcji pt. „Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Uczniowie i nauczyciele przynieśli dzisiaj swoje ulubione książki lub te, które właśnie czytają. Zapominalscy skorzystali z zasobów biblioteki szkolnej. Przed godziną 10:00 wszystkie klasy taszcząc ze sobą kocyki udały się na szkolne boisko. Wszyscy szukali dobrego miejsca w cieniu. Po chwili ogólnego rozgardiaszu zaległa cisza. Dzieci, młodzież, dorośli przenieśli się w różne, zaczarowane światy książki. Nawet najmłodsi z „zerówki” czytali. Tym, którzy jeszcze nie opanowali tej trudnej sztuki pani Mirka czytała ich ulubione historyjki. To była świetna godzina czytania.

Więcej…

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Rodzice. Drodzy Uczniowie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22 czerwca 2018 r.

Porządek:

 • 8:30 – Msza Święta w kościele parafialnym w Strachówce (dowóz dzieci do kościoła)
 • 10:00 – część oficjalna i rozdanie świadectw w sali gimnastycznej SP w Strachówce

 

 

 

Nauczyciel poszukiwany

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce zatrudni:

 • · Nauczyciela matematyki na 13 godzin
 • · Nauczyciela wspomagającego na 18 godzin
 • · Pedagoga lub psychologa na 11 godzin (pół etatu)

CV prosimy składać do 15 lipca 2018 r.

w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 – 16:00   lub na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

dyr. Grażyna Kapaon

Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej

ul. Kmiecińskiego 3, 05-282 Strachówka

tel. 25 675 90 37

 

Dzień Dziecka ‘18

Dzień dziecka świętowaliśmy wyjątkowo 4 czerwca, ponieważ pierwszy był dniem wolnym. Nauczyciele wychowania fizycznego, przygotowali szereg sportowych atrakcji dla wszystkich naszych uczniów.

Więcej…

 

Sukces ucznia z klasy IV Bartka Rudzińskiego

Uczeń klasy 4 - Bartek Rudziński zajął III Miejsce w IX edycji Mazowieckiego Konkursu Plastycznego "Tęczowy Świat Krzysia - Drzewa". Konkurs jest organizowany przez Dom Dziecka w Równem. W tym roku w konkursie wzięło udział 662 uczestników z 35 różnych placówek (szkoły, domy kultury, świetlice), ale byli też indywidualni uczestnicy z terenu całego Województwa Mazowieckiego. Bartek został nagrodzony tabletem multimedialnym.

 

Więcej…

 

Zielona szkoła

W dniach 15 – 18 maja klasy VII i II gimnazjum przebywały na zielonej szkole w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka na Mazurach. Ośrodek położony jest wśród lasów nad jeziorem Łęsk. Uczniowie zamieszkali w schludnych, czystych, kilkuosobowych pokojach. Odpoczywali czynnie, biorąc udział w zaplanowanych zajęciach:

 • · kajaki
 • · strzelnica paintbaalowa
 • · segway
 • · ściana wspinaczkowa
 • · nocne podchody
 • · poznawanie i używanie różnych szyfrów
 • · pierwsza pomoc
 • · samoobrona
 • · ognisko i dyskoteka.

Dynamiczne zajęcia prowadzone przez młodych instruktorów były okazją do poznania czegoś nowego i wyzwaniem dla tych, którzy zechcieli je podjąć. Między zajęciami można było również pograć w piłkę nożną, siatkową czy koszykówkę. Każdy, kto chciał, znalazł dla siebie coś fajnego i ciekawego.

 

Więcej…

 

Konferencja upowszechniająca praktykę Analizy Prac Uczniowskich

28 maja 2018 r. odbyła się w naszej szkole Konferencja upowszechniająca praktykę Analizy Prac Uczniowskich. Było to podsumowanie trzeciego etapu pracy szkoły w programie Szkoła Ucząca Się w „Laboratorium praktyk edukacyjnych” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Byliśmy organizatorem tej konferencji. Już przed dziewiątą do szkoły zaczęli przybywać goście, nauczyciele z dziesięciu szkół z województwa mazowieckiego i lubelskiego. Gościliśmy przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Wojcieszkowie, SP nr 20 im. J. Dąbrowskiego w Lublinie, PSP nr 1 im. J Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, SP nr 143 im. S. Starzyńskiego w Warszawie, SP nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim, SP nr 1 im. S. Starzyńskiego w Piastowie, SP nr 2 im. M Kopernika w Zielonce, SP nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie, SP nr 30 im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, SP nr 236 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie. Razem trzydzieści osób. Moderatorką spotkania była trenerka CEO i opiekunka naszej szkoły w programie „Laboratoria” Mirosława Rokicka. CEO reprezentowała także dyrektor programu Szkół Uczących Się Anna Dojer.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox