Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
968516
DzisiajDzisiaj141
WczorajWczoraj922
Ten tydzieńTen tydzień3880
Home Aktualności

Aktualności

Wizyta Andrew Nagorskiego Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Nasza szkoła od osiemnastu lat bierze udział w różnych programach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dziś o zrealizowanych projektach i ich efektach opowiedzieliśmy niezwykłym gościom, którzy nas odwiedzili. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Andrew Nagorskiego - Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wielokrotnie nagradzanego amerykańskiego dziennikarza i pisarza, Grzegorza Jędrysa - Dyrektora Przedstawicielstwa PAFW w Polsce i Joannę Lempart Dyrektora Programowego PAFW. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch piosenek z programu „Co nam zostało z tych lat” w wykonaniu uczniów klasy Vb. Śpiewają naprawdę świetnie.

Więcej…

 

Andrzejki 2019

 

W środę 25 listopada Szkoła Podstawowa w Strachówce zmieniła się w miejsce gdzie można było sobie wywróżyć imię przyszłego męża/żony, zawód, który będzie się wykonywało w przyszłości, dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka lub wypowiedzieć życzenie z szansą na jego spełnienie rzucając moneta do miski J. To wszystko działo się w szkole w związku z Andrzejkami, które zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców, która sfinansowała oprawę muzyczną i słodkie małe co nieco dla uczniów.

Więcej…

 

Szlakiem legend i dziwnych opowieści warszawskich

 

Na początku października uczniowie klas piątych i klasy szóstej naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Jednak zanim wyruszono, poranna mgła sprawiła, że wszyscy uczestnicy zaopatrzyli się w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, ale na szczęście pogoda była piękna.

Więcej…

 

Śladami chłopców z „Kamieni na szaniec”

Piękny jesienny dzień 16 października, klasa VIII przeznaczyła na wspaniałą lekcję historii. Wraz z przewodnikiem przemierzyliśmy warszawskimi ulicami wiele kilometrów  szlakiem  dokonań Szarych Szeregów. Interesowały nas zwłaszcza postacie Jana Bytnara „Rudego”,  Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka”  i Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, bohaterów omawianej na lekcjach języka polskiego powieści Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Ci młodzi chłopcy zainteresowali nas, ponieważ byli nie tylko bohaterami, ale też dobrymi przyjaciółmi, pomysłowymi i zdolnymi ludźmi, przezywali miłość i młodość jak mogli najlepiej.

Więcej…

 

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

 

Święto Niepodległości STRACHÓWKA 2019

 

11 listopada uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Strachówce organizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Naszą szkołę godnie reprezentował Poczet Sztandarowy i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów przy płycie pamiątkowej poświęconej plut Józefowi Czerwińskiemu, bohaterowi wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Za bohaterstwo odznaczonemu krzyżem Virtuti Militari. Wzięliśmy udział w koncercie zespołu „Piramidy”. Piotr Kajetan Matczuk śpiewał utwory Adama Mickiewicza. Uroczystość zakończyła się urodzinowym tortem.

 

 

Zaproszenie do kawiarenki

Zaproszenie do kawiarenki


Szkolne Koło Caritas w środę 13 listopada zaprasza do kawiarenki. Będzie można kupić ciasta i babeczki. Dochód przeznaczymy na sfinansowanie adopcji na odległość dwóch dziewczynek z Afryki.

Barbara Janus-opiekun SKC

 

Ślubowanie klasy pierwszej

“Puk, puk – to ja, mały uczeń pierwszaczek.

Puk, puk – to ja, taki dzielny ucznia czek

Puk, puk – to ja, pukam szkoło do twych drzwi.

Puk, puk – to ja, proszę, bądź przyjazna mi.”

W dniu 30 października klasa 1 SP została oficjalnie włączona w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów starszych klas i "zerówki". Dzieci klasy 1 zaprezentowały się w kilkuzdaniowych wypowiedziach kim są, co lubią w szkole, czym się interesują, co robią w wolnym czasie. Pięknie wyśpiewały przygotowane piosenki: „Pierwszaczek”, „Piosenka na dobry początek”, Jesienna cza cza”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Radek i Kacper odegrali scenkę o zachowaniu w szkole, a Lila, Julka, Iza i Kacper odegrali „dyskusję pierwszaków”. Ładnie wybrzmiała improwizowana ruchem piosenka „Jesienna cza cza”. Dzieci odebrały od zgromadzonej publiczności wielokrotnie gromkie brawa.

Więcej…

 

Święto Odzyskania Niepodległości

Więcej…

 

Ocali nas przyroda- pierwsze spotykanie w Chrzęsnem

W Pałacu w Chrzęsnem 17 października rozpoczął się po raz czwarty festiwal pod tytułem „Chrzęsne literackie serce Mazowsza”. Czekaliśmy na to wydarzenie już od września, mając w pamięci ubiegłoroczne fantastyczne spotkania i warsztaty z autorami książek dla dzieci i młodzieży. Tegoroczny festiwal przebiegać będzie pod hasłem „Ocali nas przyroda”. Na pierwsze spotkanie pt. „Od bielika do mysikrólika” z autorem książek o przyrodzie Arkadiuszem Szafrańcem wybrały się klasy Va i Vb . Jak było? Nie wiem Niech sami opowiedzą o swoich wrażeniach.

Więcej…

 

Teatr edukacji i profilaktyki Maska z Krakowa

W ramach działań profilaktycznych odbyły się dwa przedstawienia Teatru  edukacji i profilaktyki Maska z Krakowa

Klasy 0 - IIII

Prastara księżnica - skarb i  tajemnica, bo mądrość tkwi nie   tylko w WiFi

Klasy IV - VIII

Zaplątani w sieci

Więcej…

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox