Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1743545
DzisiajDzisiaj166
WczorajWczoraj630
Ten tydzieńTen tydzień2743
Home Aktualności

Aktualności

Piosenki dla mamy i taty

 

 

Wycieczka kl.I, II i III do Warszawy

Dnia 27 kwietnia odbyła się integracyjna wycieczka kl.I, II i III do Warszawy. Programem wycieczki był spektakl teatralny pt. ,,Krawiec Niteczka” w Teatrze Lalka , poznanie legend i zabytków Starego Miasta naszej stolicy z przewodnikiem, a także eksperymentowanie w Centrum Nauki Kopernik. Uczestnikom bardzo się wszystko podobało, tym bardziej, że młodsze klasy były na pierwszej dalszej, całodniowej wycieczce po dwóch latach pandemii.

Grupa wycieczkowiczów była widoczna w tłumie turystów, dzięki zakupionym przez rodziców zielonym chustom, za które bradzo dziękują opiekunowie i kierownik wycieczki.

A oto kilka zdjęć z naszego wyjazdu:

 

Konstytucja 3 maja 1791 - uroczysty apel

Zobacz nagranie video

Więcej…

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W kwietniu i maju 1940 roku sowieckie NKWD zamordowało 22 tysiące Polaków – wojskowych, policjantów i cywilów. Wśród nich był podpułkownik  Aleksander Jackowski związany z naszą gminą. Dziś samorząd szkolny złożył kwiaty na pamiątkowej tablicy poświęconej ppłk Aleksandrowi Jackowskiemu znajdującej się pod Dębem  Pamięci przy naszej szkole.

Więcej…

 

TŁUSTY CZWARTEK W LESZCZYNOWYM ZACISZU

Jeden z ostatnich dni karnawału klasa III spędziła na świętowaniu w Leszczynowym Zaciszu na Rozalinie. Jak karze tradycja, zostaliśmy przywitani pączkami i herbatą. Zastanawialiśmy się dlaczego w tym roku Tłusty Czwartek wypadł 24.lutego, skąd tradycja smażenia pączków i faworków, co właściwie świętujemy. Pani Małgosia pokazała jak wykonać tradycyjną karnawałową różę. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Wałkowali, wykrawali, przeplatali – okazało się, że wielu z nich taka praca nie jest obca, bo mieli okazję pomagać babciom i mamom. Potem panie zabrały się za smażenie, a my korzystaliśmy z uroków pięknego słonecznego dnia karmiąc zwierzęta, bawiąc się na świeżym powietrzu. Była też przejażdżka bryczką, podczas której uczniowie zaskoczyli mnie znajomością na pamięć wielu piosenek – jak zabawa to zabawa! Wypatrywaliśmy pierwszych oznak wiosny – niektórzy widzieli już przylatujące żurawie. W końcu przyszła pora na tańce - mini bal maskowy, na który uczniowie przygotowali podczas zajęć maski w kształcie zwierząt, oraz degustację słodkości, które wykonaliśmy.

Anna Fortuna

 

Więcej…

 

Powitanie wiosny w klasie trzeciej

W poniedziałek 21 marca uczniowie klasy III powitali wiosnę. Pracowaliśmy w grupach. Nauczyliśmy się piosenki pt. „Maszeruje wiosna”. Posialiśmy w skrzynkach zioła: lubczyk, majeranek, oregano i kolendrę. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, ułożyliśmy rymowanki o wiośnie i zaczęliśmy przygotowanie  inscenizacji do wiersza Jana Brzechwy „Przyjście wiosny”. Na zakończenie udaliśmy się na wiosenny spacer.

Barbara Janus

Więcej…

 

Ważna informacja

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14-16 marca w kościele w Strachówce  odbędą się rekolekcje wielkopostne. W tych dniach nie ma zajęć lekcyjnych. Szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dzieciom, które potrzebują takiej opieki w godzinach od 8:30 do 15:00 Organizowany jest również dowóz i odwóz według obowiązującego rozkładu jazdy autobusów szkolnych.

Dzieci z oddziału przedszkolnego mają zajęcia  według planu.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

BAL KARNAWAŁOWY - fotorelacja

Więcej…

 

23 LUTY - Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

 

Dzień Babci i Dziadka 2022

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox