Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819022
DzisiajDzisiaj494
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2632
Home Aktualności

Aktualności

Nabór do oddziału przedszkolnego

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się już nabór do oddziału przedszkolnego klasy „0” na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy rodziców do składania wniosków w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00 -15:30.

 

 

Dzień Babci i Dziadka

We wtorek 22 stycznia gościliśmy w szkole bardzo miłych gości. Licznie przybyły babcie i dziadkowie na spotkanie z okazji ich Święta. Na świetlicy szkolnej zasiedli przy kawiarnianych stolikach i obejrzeli program kabaretowy pt.  „Co nam zostało z tych lat?” przygotowany przez uczniów klas: IV, V, VIII i III Gimnazjum pod kierunkiem pani Emilii Badurek i pani Iwony Gajdy. Następnie młodsze dzieci zaśpiewały swoje piosenki o babciach i dziadkach i wręczyły im przygotowane własnoręcznie upominki, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego udekorowały ich serduszkami. Było też gromki „Sto lat” oraz kawa, herbata i ciasto przygotowane przez Radę Rodziców.

 

 

Wycieczka do teatru Lalka na spektakl „Krawiec Niteczka”

 

 

15 stycznia 2019 roku odbyła się wycieczka autokarowa do Warszawy  klas: ,,O”, I i II. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Krawiec Niteczka” w Teatrze Lalka. Była to wesoła, barwna opowieść o losach dzielnego Krawca Niteczki, który wyrusza z rodzinnego miasteczka Tajdarajda, w pełną przygód wędrówkę, aby zgodnie z przepowiednią cyganki zostać królem. Po wielu perypetiach  Krawiec Niteczka dotarł do Pacanowa. Po śmierci władcy w mieście nieustannie padał deszcz i jego mieszkańcom groził potop. Przybysz uratował miasteczko z opresji zaszywając, jak to krawiec, dziurę w niebie.

Więcej…

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Polin i Sejmu

Nasi uczniowie, którzy uczestniczyli w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska wycieczce do Warszawy. Była to nagroda za udział w turnieju. Pojechali uczniowie z trzech debatujących szkół z Kozłów, Stanisławowa i Strachówki. Zwiedziliśmy niezwykłe, piękne Muzeum Żydów Polskich Polin. Nie było łatwo z uwagą przez dwie godziny słuchać przewodnika, choć bardzo ciekawie opowiadał. Nie sposób było zapamiętać wszystkiego z tysiącletniej historii Żydów na terenie Polski, ale na pewno w każdym została jakaś piękna, poruszająca historia. Kolejnym punktem było zwiedzanie Sejmu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tworzeniu prawa, obowiązkach i zadaniach posłów, jak wybierane są władze sejmu, gdzie, kto siedzi. Kiedy spotka się wspólnie Sejm i Senat i wiele innych. Niektórzy z naszych mówcą przymierzają się już dziś do foteli w ławach poselskich. Oczywiście życzymy im powodzenia i liczymy na to, że udział w projekcie „Ja. Obywatel” odrobinę ich do tego celu zbliżył. Wracaliśmy do domu późnym popołudniem zbratani z koleżeństwem ze Stanisławowa i Kozłów podziwiając piękną, w świątecznej scenerii Warszawę.

Więcej…

 

O niepodległosci inaczej - spotkanie z Janem Wróblem

W świetlicy Szkoły Podstawowej w Strachówce 5 grudnia br. o niepodległości opowiadał uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom pan Jan Wróbel znany polski dziennikarz, publicysta, felietonista, nauczyciel, historyk. To było świetne, inspirujące spotkanie i spojrzenie na polską niepodległość z zupełnie innej strony. Mamy nadzieję, że w słuchaczach zostało pytanie ich niepodległość.

Więcej…

 

Zakończenie II Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich

 

Nasz szkoła brała udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z klasy VIII i III gimnazjum. 28 listopada drużyna gimnazjum zmierzyła się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Debata odbyła się w Stanisławowie. Nasi uczniowie Oliwia Grodkowska, Martyna Czechowska, Monika Kukiełka, Weronika Wielgo oraz ekspert drużyny Bartek Wielgo wylosowali stronę propozycji. Bronili tezy „Edukacja młodzieży jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju”. Niestety argumenty drużyny opozycji bardziej przekonały licznie zebraną publiczność i drużyna gospodarzy wygrała debatę. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na rewanż. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i gościnność i zapraszamy do nas na finał turnieju.

Więcej…

 

Debatujemy nad tezą Cypriana Norwida

13 grudnia w naszej szkole był bogaty w wydarzenia. To nie tylko dzień księgarza, ale także debatanckiej potyczki dwóch naszych drużyn, które uczestniczą w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich. Na argumenty walczyły ze sobą strona propozycji Alan Markiewicz, Aleksandra Szewczyk, Julia Ołdak, Karolina Wronka - zespół z klasy VIII i Oliwia Grodkowska, Weronika Wielgo, Monika Kukiełka, Martyna Czechowska - zespół opozycji z klasy III gimnazjum. Obie strony chciały przekonać publiczność do swoich racji i udowodnić lub obalić tezę Norwida „Polacy - naród wielki, społeczeństwo żadne”. Udało się to stronie propozycji, która wygrała debatę. Spotkanie prowadziła marszałek pani Mariola Orzechowska, a czas wystąpień mówców odmierzał ks. Mieczysław Jerzak.

Więcej…

 

II Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich debata w Stanisławowie

 

Nasz szkołą brała udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Do turnieju zgłosiły się dwie drużyny z klasy VIII i III gimnazjum. 28 listopada drużyna gimnazjum zmierzyła się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Debata odbyła się w Stanisławowie. Nasi uczniowie Oliwia Grodkowska, Martyna Czechowska, Monika Kukiełka, Weronika Wielgo oraz ekspert drużyny Bartek Wielgo wylosowali stronę propozycji. Bronili tezy „Edukacja młodzieży jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju”. Niestety argumenty drużyny opozycji bardziej przekonały licznie zebraną publiczność i drużyna gospodarzy wygrała debatę. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na rewanż. Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie i gościnność i zapraszamy do nas na finał turnieju.

Więcej…

 

Andrzejki 2018

W tym roku Andrzejki w naszej szkole przebiegały nieco inaczej niż zwykle. Odwiedziły nas cztery przemiłe czarownice, które wędrowały od klasy do klasy i częstowały uczniów własnoręcznie upieczonymi babeczkami. W ciastkach ukryte były wróżby, a każdy uczeń, nauczyciel i pracownik mógł wylosować sobie  jakąś przepowiednię na nadchodzący czas.

W rolę czarownic wcieliły się mamy z Rady Rodziców panie Mariola Płachecka, Mariola Biernat, Wioletta Brodaczewska i Iwona Lewandowska. Bardzo dziękujemy pani przewodniczącej RR Marioli Bernat za pomysł, a wszystkim Paniom za super wykonanie.

Więcej…

 

II Powiatowy Turniej Debat Oksfordzkich

Jedenastu uczniów naszej szkoły bierze udział w II Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska w ramach projektu „Ja. Obywatel”. Powstały dwie drużyny z klasy VIII i III gimnazjum. Razem z drużynami z Zespołu Szkół im. Wacława Sieroszewskiego w Kozłach i szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Stanisławowie uczestniczyliśmy w pięciogodzinnych warsztatach debatanckich prowadzonych przez panią Agatę Gajdę z programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Za nami dwie debaty nad tezą „Edukacja młodzieży jest najlepszą inwestycją w rozwój kraju”. Drużyna klasy VIII w składzie Karolina Wronka, Jowita Orzechowska, Ola Szewczyk, Julia Ołdak oraz Alan Markiewicz rezerwowy zmierzyła się z mówcami z ZS w Kozłach, a drużyna klasy III gimnazjum w składzie Oliwia Grodkowska, Martyna Czechowska, Monika Kukiełka, Ewelina Komorowska i Bartek Wielgo (ekspert) z mówcami z SP w Stanisławowie. Przed nami jeszcze dwie debaty nad tezą „Polacy, naród wielki, społeczeństwo żadne” C. Norwid.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox