Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1671441
DzisiajDzisiaj641
WczorajWczoraj649
Ten tydzieńTen tydzień2692
Home Aktualności Ślubowanie klasy pierwszej '21

Ślubowanie klasy pierwszej '21

 

Dnia 26 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Strachówka- Pan Piotr Orzechowski, Pani Anna Gołoś- kierownik biblioteki gminnej, Pani Iwona Lewandowska oraz Pani Wioleta Brodaczewska- przedstawicielki Rady Rodziców, Pani Dyrektor Grażyna Kapaon, nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej. Nie zabrakło również starszych i młodszych kolegów i koleżanek. Wszystkich zebranych w przystrojonej sali teatralnej powitała Pani Dyrektor Grażyna Kapaon. Uroczystość prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego- Zosia Orzechowska i Ewelina Skibniewska.


Pierwszoklasiści odświętnie ubrani i bardzo przejęci przedstawili się i zaprezentowali swoje umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wiersza, rozwiązywanie zagadek oraz udzielanie odpowiedzi na wiele ważnych pytań. Wykazali się znajomością obowiązków ucznia. Z dumą zaśpiewali też hymn państwowy i szkolny. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście wraz z Panią Dyrektor potwierdzili, że dzieci wspaniale zdały „egzamin”.

Szczególnym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Potem nastąpił akt pasowania. Rodzice zostali poproszeni o przypięcie swoim pociechom pamiątkowych tarcz. Tradycją w naszej szkole jest to, że rodzice finansują zakup tych przypinek. Następnie Pani Dyrektor rozdała uczniom legitymacje szkolne, zaś wychowawczyni medale i dyplomy. Przedstawicielki Samorządu Szkolnego wręczyły samodzielnie wykonany plakat z życzeniami i symboliczny klucz. Obdarowały też dzieci pięknymi albumami. Pani Dyrektor przekazała  pierwszakom  książki do nauki czytania. Zaproszeni goście również podarowali liczne niespodzianki: Pan Wójt- długopisy i lizaki, Rada Rodziców- kubeczki ze słodkościami, Pani bibliotekarka- książki do klasowej biblioteczki. Rodzice naszych pierwszaków wręczyli słodkości w  pamiątkowych słoiczkach.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi. Pierwszoklasiści  i goście zostali zaproszeni na tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych pierwszaków.

To była piękna uroczystość, która z pewnością zapadnie w pamięć nie tylko jej bohaterom, ale wszystkim jej uczestnikom.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości bardzo serdecznie dziękuję.

Agnieszka Stachurska

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox