Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1014831
DzisiajDzisiaj31
WczorajWczoraj701
Ten tydzieńTen tydzień3741
Home Aktualności 30 lat później…

30 lat później…

 

We wtorek 13 grudnia minęła 30 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Z tej okazji zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby upamiętnić tę trudną kartę historii naszego kraju. Nasze szkolne obchody rozpoczęły się od części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Choć był to montaż słowno - muzyczny w oparciu o utwory Czesława Miłosza, przygotowany na konkurs,  to swym przesłaniem świetnie wpisał się w tematykę naszego spotkania.

 

 

Następnie głos  zabrali uczniowie klasy szóstej, którzy czytali wspomnienia naocznych świadków i uczestników tego wydarzenia . Były też pieśni zaprezentowane przez chórek z klasy 4 i 5, w tym jedna, zaśpiewana wspólnie przez wszystkich zgromadzonych „Miejcie nadzieję”.

Na zakończenie głos zabrał pan Józef, który zrelacjonował swój udział w tamtych chwilach.

Tło dla akademii stanowił pokaz zdjęć z całego okresu Stanu Wojennego.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox