Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1206201
DzisiajDzisiaj923
WczorajWczoraj1206
Ten tydzieńTen tydzień923
Home Aktualności Turniej Warcabowy dla klas I-III

Turniej Warcabowy dla klas I-III

W naszej szkole odbył się Turniej Warcabowy dla klas I-III. Zorganizowany został przez Zespół Przedmiotowy Edukacji Wczesnoszkolnej dla wszystkich chętnych uczniów z młodszych klas. Jego celem była popularyzacja gry w warcaby. I etap konkursu  odbył się w ostatnim dniu I semestru. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych uczniów. Rozegrali oni mecze w wylosowanych parach, a zwycięzcy zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Etap międzyklasowy odbył się 14 lutego- w Dniu Zabawy Karnawałowej.  Uczestnicy zostali podzieleni na grupy 5-osobowe w których rozegrali mecze „każdy z każdym”. O kolejności w grupie decydowała liczba zdobytych punków: 1 pkt za zwycięstwo, ½ pkt za remis i 0 pkt za przegraną.

Do Finału zakwalifikowali się zwycięzcy grup:

 

Marcin Dzięcioł z klasy I

Monika Kukiełka z klasy II

Mateusz Łukaszewicz z klasy II

Bartek Przybysz z klasy III

Rafał Rosa z klasy III

Kuba Wielgo z klasy III.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje gra Marcina z klasy 1- w swojej grupie wygrał aż 3 mecze i 1 zremisował.

15 lutego odbył się Finał Turnieju, systemem „każdy z każdym” według zasad z II etapu. Każdy uczeń rozegrał 5 meczy. W wyniku rozegranych meczy zwycięzcą Turnieju Warcabowego dla klas I-III został uczeń z klasy III.

Kolejność miejsc:

I miejsce: Bartek Przybysz z klasy III- 4 mecze wygrane i 1 zremisowany

II miejsce zajął Marcin Łukaszewicz z klasy II- 4 mecze wygrane, 1 przegrany.

trzecie miejsce wywalczył Kuba Wielgo z klasy III- 3 mecze wygrane.

 

Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom poszczególnych etapów.

 

Krystyna Ołdak

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox