Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1206287
DzisiajDzisiaj1009
WczorajWczoraj1206
Ten tydzieńTen tydzień1009
Home Aktualności Z wizytą u… pana wójta

Z wizytą u… pana wójta


Poniedziałkowy ranek na świetlicy zaczął się niespodzianką. Klasa III i część uczniów  klasy VI została przeze mnie zaskoczona niespodziewanym wyjściem w teren. Udaliśmy się z wizytą do gospodarza naszej gminy – wójta, pana Piotra Orzechowskiego.

Spytałam uczniów czy wiedzą, czym zajmuje się wójt. Jako pierwsza padła odpowiedź: „siedzi w fotelu.” Zaraz jednak posypały się inne: „buduje drogi”, „zbudował salę gimnastyczną”, „ i Orlika też dzięki niemu budują”, „i naszą nową salę świetlicową wyremontowali”.

Rzeczywiście, te informacje potwierdził pan Piotr, a także opowiedział więcej szczegółów. Uczniowie przywitani pytaniem: „Z jaką sprawą przyszliście?”, zostali nieco zbici z tropu, ale już za chwilę okazało się, że są bardzo zainteresowani sprawami związanymi ze szkołą, decyzjami, jakie w jej sprawie zapadają, ale i codzienną pracą pana wójta. Dowiedzieliśmy się między innymi:  Czy pan wójt lubi  swoją pracę oraz dlaczego wybrał  taki zawód?

Na wielkiej mapie gminy umieszczonej w sali konferencyjnej każdy z uczniów mógł odnaleźć swoją miejscowość i zobaczyć jak rozległa jest nasza gmina. Rozmawialiśmy też o podwójnych nazwach niektórych miejscowości. Okazało się, że wciąż funkcjonują i nazwy zwyczajowe i oficjalne.

Największą radość wzbudziła właśnie sala konferencyjna, w której poczuliśmy się jak prawdziwi radni. Usiedliśmy przy stołach, a pan wójt objaśnił nam jak to jest w rzeczywistości – kto z radnych gdzie siedzi i jaką funkcję pełni. I tak na przykład:

Paweł Grodkowski został wójtem,

Kamil Nojszewski  - sekretarzem,

Sebastian Oniszk -  sołtysem J

Na zakończenie, Jakub Wójcik - Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie uchwałę o podziale cukierków. Została ona przyjęta jednogłośnie.

Dziękujemy za wizytę i mówimy: do zobaczenia!

Anna Fortuna

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox