Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1088688
DzisiajDzisiaj1511
WczorajWczoraj1315
Ten tydzieńTen tydzień1511
Home Aktualności Panel koleżeński

Panel koleżeński

Nasza szkoła jest w programie SUS - Szkół Uczących Się, prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoły będące w programie pracują nad poprawianiem jakości nauczania i uczenia się. Te najambitniejsze ubiegają się o tytuł Szkoły Uczącej Się. Przyznawany jest on przez Radę Jakości CEO. Odbywa się to po złożeniu przez szkołę bardzo szczegółowego raportu o pracy nad dwoma, wybranymi celami np. z obszaru dydaktyki, wychowania, współpracy z rodzicami, ze środowiskiem lokalnym itp. Szkoła uzasadnia wybór celu, określa wskaźniki sukcesu, bada stan początkowy, planuje działania i bada stan końcowy po ich przeprowadzeniu. Po zaakceptowaniu raportu dopuszczana jest do Panelu koleżeńskiego. Jest to spotkanie nauczycieli z różnych szkół uczących się w celu analizy i dyskusji nad działaniami podjętymi przez szkołę - gospodarza panelu.

11 grudnia cztery nauczycielki z naszej szkoły pani Jadwiga Subzda, Jola Staniszewska, Anna Fortuna i dyr Grażyna Kapaon wzięły udział w Panelu koleżeńskim w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie prowadziła moderatorka CEO pani Małgorzata Osińska. Zaczęliśmy od zwiedzania szkoły. Naszymi przewodnikami byli uczniowie. Wszędzie widać było niezwykłą dbałość o świąteczny wystrój. Zaskoczyły nas długie stoły na korytarzach pokryte stosem kanapek, ciastek, soczków. To rodzice przygotowali dla wszystkich uczniów (540 osób!) wspólne śniadanie.

Całe przedpołudnie uczestniczyliśmy w lekcjach, zajęciach muzycznych, świetlicowych przyglądając się pracy nauczycieli. Byliśmy pod wrażeniem atmosfery uczenia się. W przerwach dzieliliśmy się, w gronie kilkunastu nauczycieli – gości z innych szkół, spostrzeżeniami i wrażeniami z obserwacji lekcji.

Ważnym elementem panelu było spotkanie z rodzicami, uczniami, nauczycielami. Rodzice, z którymi rozmawiałam podkreślali wzajemne zaufanie, współpracę i odpowiedzialność za szkołę.

Po obiedzie odbył się panel, w którym uczestniczyli goście ze szkół susowskich, zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, rodzice, uczniowie, gospodarze. Po prezentacji szkoły i dyskusji panelistów odbyło się uroczyste wręczenie tzw. blachy, czyli tytułu Szkoły Uczącej Się.

Cały wyjazd był bardzo inspirujący. Mieliśmy okazję podpatrzeć różne ciekawe metody, rozwiązania, zebrać nowe pomysły do naszej pracy. Była to również okazja do spotkania starych przyjaciół. Dobrze jest być w gronie elitarnych szkół, które chcą się uczyć i rozwijać.

Dyr Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox