Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1206204
DzisiajDzisiaj926
WczorajWczoraj1206
Ten tydzieńTen tydzień926
Home Aktualności Wizyta Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera

Wizyta Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera

10 stycznia gościliśmy w szkole osobę szczególną. W związku z wizytacją kanoniczną parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Strachówce i bierzmowaniem grupy młodzieży, odwiedził nas Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser , ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Księdzu Biskupowi towarzyszył ks. Proboszcz Mieczysław Jerzak i ks. Marek. Zaprosiliśmy Księdza Biskupa na spacer po szkole. Opowiedzieliśmy o naszej pracy, o Rzeczpospolitej Norwidowskiej, rekolekcjach norwidowskich z siostrą Aliną Merdas i naszym liście do bł. Jana Pawła II. Pokazaliśmy działania Szkolnego Koła Caritas, kolonie Caritas i wiele innych wydarzeń z życia szkoły. Podczas spotkania z uczniami Ksiądz Biskup z zainteresowaniem wysłuchał hymnu szkoły, śpiewał z nami refren „Jak być człowiekiem prawdy szukać w sobie, jak kochać Boga swoją pieśnią nam podpowiedz”.

 

Odpowiadał na niekończące się pytania dzieci i młodzieży, o sobie, swoim życiu, pracy, powołaniu. Na koniec udzielił nam swojego błogosławieństwa. Z samorządem szkoły Ksiądz Biskup złożył kwiaty przy Dębie Katyńskim, który posadziliśmy 12 kwietnia 2010 r. upamiętniając życie i śmierć ppłk Kazimierza Jackowskiego zamordowanego w Katyniu. Choć czasu było już niewiele, zaprosiliśmy jeszcze naszego gościa do pokoju nauczycielskiego. To była wyjątkowa okazja, aby każdy powiedział kilka słów o sobie i swojej pracy. Zapewne Ksiądz Biskup, jak i nauczyciele, chętnie jeszcze długo dyskutowaliby o radościach i problemach szkoły, ale niecierpliwie na naszego gościa czekał Wójt Gminy pan Piotr Orzechowski i pracownicy Urzędu Gminy.

Jeszcze raz z serca dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za odwiedziny i bardzo miłe spotkanie.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox