Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1014850
DzisiajDzisiaj50
WczorajWczoraj701
Ten tydzieńTen tydzień3760
Home Aktualności Ślubowanie 1-szej klasy

Ślubowanie 1-szej klasy

 

" Idą pierwszaki dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy. Buzie umyte i ręce czyste, każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stają przed szkołą. - Jak im tu będzie - Chyba wesoło!". Takim wierszem klasa 1 powitała zebraną na sali gimnastycznej publiczność. Byli wśród niej zaproszeni goście: Wójt Gminy pan Piotr Orzechowski, Ks. Proboszcz Andrzej Dusza, Przewodnicząca Rady Gminy pani Barbara Rosa, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej pani Anna Gołoś.

Nie zawiedli również rodzice, których liczna reprezentacja z przejęciem oglądała występy swoich pociech. Część artystyczną prowadził uczennice kl. 6 - Paulina Wyrzykowska i Ula Rosa. Pierwszaki miały do wykonania cztery zadania . Poprawność wykonania oceniała publiczność wznosząc okrzyk " Owszem, owszem, tak, tak, tak" oraz Jury, które sygnalizowało swoją akceptację unosząc baloniki w kolorze zielonym. Po części artystyczno- konkursowej został wprowadzony sztandar szkoły, odśpiewany hymn, a następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Tekst Roty Ślubowania został napisany przez panią Emilię Badurek.

Nadszedł moment Pasowania. Pani Katarzyna Dzięcioł w imieniu rodziców dzieci klasy 1 poprosiła panią Dyrektor o dokonanie symbolicznego pasowania pierwszaków na pełnoprawnych żaków Zespołu Szkól im . Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce. w czasie kiedy pani Dyrektor spełniała swoją powinność, publiczność mogła poznać bohaterów uroczystości. Na ekranie pojawiały się zdjęcia dzieci i krótkie informacje o nich. Następnie nadszedł czas prezentów i pamiątek. Najpierw uczniowie z rąk pani Dyrektor otrzymali legitymacje szkolne, tarcze ( zakupione przez rodziców) oraz żakowskie nakrycia głowy - birety. Potem ks. Proboszcz pobłogosławił dzieci i na ręce wychowawczyni przekazał obrazki z błogosławionym Janem Pawłem II. Kolejny prezent ofiarowała im wychowawczyni. Był to dąb, któremu nadano imię Cyprian .

" Niech to drzewo będzie dla Was pamiątką dzisiejszego Święta, a jednocześnie symbolem silnej wiary w Boga i patriotyzmu, którego przykład dawał nam Cyprian Kamil Norwid".

Dzieci otrzymały też książeczki do kolorowania od pani Dyrektor, słodkości od pana Wójta, długopisy i notesiki od pani A. Gołoś. Ostatnim prezentem były życzenia od Samorządu Uczniowskiego oraz piękne , kolorowe zakladki. Na zakończenie została wykonana pamiątkowa fotografia. Znaleźli się na niej pierwszoklasiści w zielonych biretach z tarczą na piersi, zaproszeni goście oraz wychowawczyni kl.I. Po części oficjalnej nastąpiła część nieoficjalna, czyli słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że dzień ten był tak piękny i podniosły, chcę bardzo serdecznie podziękować.

Barbara Janus - wychowawczyni kl.1


 

 

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

Uczniowie klasy pierwszej - prezentacja

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox