Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1014830
DzisiajDzisiaj30
WczorajWczoraj701
Ten tydzieńTen tydzień3740
Home Aktualności Strachówka w Teatrze Polskim

Strachówka w Teatrze Polskim

W październiku i w listopadzie młodzież z naszego gimnazjum uczestniczyła w warsztatach słowa w Teatrze Polskim w Warszawie:

  • I tura 13-14 października: Urszula Rosa, Martyna Kur, Natalia Tońska, Weronika Grabowska, Aleksandra Cichocka, Paulina Śliwka, Maria Kapaon
  • II tur 9-10 listopada: Karolina Orzechowska, Patryk Kaczorowski, Joanna Fiszer, Natalia Czechowska, Dawid Owsianko.

W ciągu dwóch dni uczniowie pracowali pod kierunkiem aktorów Teatru Polskiego: Lidii Sadowej i Piotra Cyrwusa. Nad całością warsztatów czuwała logistycznie pani Magdalena Mróz, która dbała o organizację, przebieg zajęć i dobre samopoczucie naszych uczniów.

 

Młodzież od profesjonalistów uczyła się technik aktorskich, prawidłowego oddychania, ćwiczeń poprawiających dykcję, poruszania się po scenie i co najważniejsze jak radzić sobie z tremą. Dużo uwagi też aktorzy poświęcili pracy nad interpretacją tekstów, które uczniowie wybrali do prezentacji w salonie poezji. Atrakcją było też zwiedzanie teatru, zaglądanie we wszystkie jego zakamarki, do garderoby, pod scenę, do pracowni krawieckiej, perukarskiej, scenograficznej, stolarskiej i magazynu kostiumów.

11 listopada o godz. 12.00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego odbył się "Salon poezji Cypriana Kamila Norwida", podczas którego zobaczyliśmy efekty pracy naszej młodzieży biorącej udział w warsztatach z aktorami Teatru Polskiego. Na scenie wystąpili u boku Natalii Sikory, której na fortepianie akompaniował Piotr Proniuk, spektakl reżyserowała Ewa Makomaska, a całość prowadził Jarosław Gajewski.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox