Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1208637
DzisiajDzisiaj60
WczorajWczoraj874
Ten tydzieńTen tydzień3359
Home Aktualności Kolorowa, czyli biało czerwona

Kolorowa, czyli biało czerwona

W poniedziałek 28 listopada gościliśmy w naszej szkole Bartłomieja  Miernika reżysera programu „Kolorowa, czyli biało czerwona” i jego wykonawcę, młodego aktora  Dominika Rybiałka. Dominik to absolwent państwowej Wyższej szkoły Teatralnej (2014), zdobywca nagrody na festiwalu szkół teatralnych w Łodzi. Aktor teatru Dramatycznego i Rampy w Warszawie. W godzinnym spektaklu i godzinnych warsztatach udział wzięli uczniowie drugiej i trzecich klas gimnazjum. Tekst Piotra Przybyły, na której oparty został spektakl, to próba odpowiedzi na pytania jak być patriotą w czasach pokoju Czy naprawdę wystarczy tylko kochać swój kraj, wywieszać flagę, kasować bilet? Gdzie przebiega granica między patriotyzmem nacjonalizmem? Młodzież miała okazję niejako współtworzyć spektakl aktywnie reagując na grę i tekst wygłaszany przez aktora. Wchodziła w nim w dialog, zgadzała się lub nie z kontrowersyjnymi, często prowokacyjnymi treściami o ksenofobii, dyskryminacji, nacjonalizmie, rasizmie. Nie zabrakło zaskakujących momentów. Spektakl Grupy Banina dał okazję do ciekawej dyskusji  na warsztatach. Młodzież miała  możliwość skonfrontowania swoich poglądów, zastanowienia się nad  opiniami innych i własnymi emocjami. Twórcy wyjaśnili swoje intencje, co pozwoliło uniknąć rozmycia nadrzędnych dla takich postaw wartości, jak szacunek dla drugiego człowieka czy rozumienia wolności, tolerancji, narodu. Bardzo dziękujemy Grupie Banina za przyjazd i wiele pochwał pod adresem naszej młodzieży. Dziękujemy GKRPA w Strachówce za sfinansowanie spektaklu.

A taki mail otrzymaliśmy od pana Bartłomieja Miernika reżysera po spotkaniu z naszą młodzieżą

„Dzień dobry Pani Dyrektor,

dziękujemy za granie w takim miejscu, wczoraj przy kolacji z przyjaciółmi sporo opowiadałem o szkole w Strachówce. To świetne miejsce z mądrą młodzieżą - widać Państwa pracę. Z przyjemnością przyjedziemy do Strachówki ponownie. Finanse mogą  być nawet nieco niższe, bowiem dla takiej młodzieży wato to robić”.

 


 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox