Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1035878
DzisiajDzisiaj561
WczorajWczoraj605
Ten tydzieńTen tydzień2475
Home Aktualności Ślubowanie pierwszej klasy

Ślubowanie pierwszej klasy

26 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

Swoją obecnością zaszczycili nas przybyli licznie rodzice i bliscy pierwszoklasistów, a także: Wójt gminy Strachówka pan Piotr Orzechowski, pani Anna Gołoś kierownik Biblioteki Publicznej, przewodnicząca Rady Rodziców pani Mariola Biernat.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych. Pierwszoklasiści zostali przedstawieni przez uczennice klasy VI- Natalkę Kur i Karolinę Miąsko, potem zaprezentowali program artystyczny. Świetnie udzielali odpowiedzi na pytania koleżanek dotyczące naszej ojczyzny, gminy, szkoły, zachowania się w szkole i bezpieczeństwa na drodze. Dzieci popisały się wyjątkowym talentem muzycznym, pięknie śpiewały i improwizowały piosenki. Pokazały również umiejętności z języka angielskiego.

Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły. W dalszej części odbyło się pasowanie na ucznia dokonane przez panią Dyrektor. Uczniowie otrzymali tarcze, legitymacje szkolne i dyplomy pasowania. Nie zabrakło też życzeń i upominków od zaproszonych gości. Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego przekazały symboliczny klucz i imienne zakładki do książek.

Po części oficjalnej dzieci i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Rodzicom dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie tak pięknej uroczystości. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Tekst Agnieszka Stachurska

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox