Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1361652
DzisiajDzisiaj63
WczorajWczoraj455
Ten tydzieńTen tydzień518
Home Aktualności Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”

22 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się już po raz ósmy Konkurs Recytatorski „Poeci Dzieciom. Dzieci Poetom”. Motywem przewodnim konkursu w tym roku został wybrany temat „Matka”. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Anna Gołoś – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce, p. Iwona Gajda – nauczycielka języka polskiego i Weronika Wielgo - przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

 

Recytatorzy byli oceniani w kategoriach: znajomość tekstu, interpretacja tekstu, ekspresja, wrażenie estetyczne (strój galowy). W konkursie wzięło udział 15 chętnych uczniów z klas I-III i Oddziału Przedszkolnego. Wystąpiło: 4 uczniów z Oddziału Przedszkolnego, 3 uczniów z klasy I, 4 uczniów z klasy II, 4 uczniów z klasy III. Uczniowie wybrane wiersze przygotowywali pod kierunkiem wychowawców i rodziców.

Najlepszym recytatorem konkursu została wybrana Zuzia Karyś z klasy trzeciej. Wyrecytowała ona wiersz pod tytułem „Strasznie ważna rzecz” Danuty Wawiłow. Jej śmiała interpretacja zdobyła bezapelacyjne uznanie wszystkich członków jury. To jej trzeci sukces z rzędu, bo w była już dwukrotnie laureatem w poprzednich edycjach konkursu. Drugie miejsce jurorzy przyznali ex equo uczennicom: Paulinie Czapli z klasy 3, która recytowała tekst „Listy” Danuty Wawiłow” oraz Oli Gałązka recytującej wiersz „Spacerek”. Trzecie miejsce komisja przyznała Karolowi Ostrowskiemu i Jagnie Orzechowskiej. Karol podjął się wyzwania recytowania tekstu „Życie rodzisz kwitnąc” J. Brzozowskiej, co nie było łatwym zadaniem dla trzecioklasisty, a Jagna zaprezentowała tekst „Wiersz na Dzień Matki” Tadeusza Kubiaka. Wszyscy uczniowie znakomicie znali teksty wielowersowych wierszy. Jury doceniło ponadto, przyznając wyróżnienia, recytacje ucznia Oddziału Przedszkolnego: Igorowi Kukiełce. Odbyło się również głosowanie wśród publiczności na tytuł Mistrza Recytacji. Nagrodę od zgromadzonych osób na sali otrzymała Jagna Orzechowska z klasy 1. To zawsze jest najprzyjemniejsza chwila dla nagrodzonej z osób. Czas oczekiwania na wyniki wypełnił nam śpiew piosenek o mamie, rodzinie.

Laureatom gratulujemy osiągniętych wyników, a wszystkim uczniom dziękujemy za trud i odwagę w pokonywania własnych słabości podczas występu publicznego.

Wszyscy uczestnicy i zwycięzcy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Nagrody książkowe dla laureatów ufundowane zostały przez Radę Rodziców. Wręczała je Dyrektor p. Grażyna Kapaon i Kierownik GBP p. Anna Gołoś.

Konkurs przygotował zespół edukacji wczesnoszkolnej: p. Agnieszka Stachurska, p. Krystyna Ołdak i p. Mirosława Ufnal.

Krystyna Ołdak

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox