Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
844380
DzisiajDzisiaj444
WczorajWczoraj919
Ten tydzieńTen tydzień4197
Home Łączy nas Niepodległa Żywa lekcja historii dla klas 1-3 w Ossowie

Żywa lekcja historii dla klas 1-3 w Ossowie

W dniu 1 października uczniowie klas 1-3 SP w ramach projektu „Łączy nas Niepodległa” programu MEN „Godność, wolność, niepodległość” wyjechali do Parku Kulturowego Ossów 1920. Ossów, miejsce bitwy wojny polsko – bolszewickiej, nazywany jest Wrotami Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Dzieci wzięły udział w lekcji historii z rekonstruktorem Jackiem Gradusem i projekcji filmu „Zwycięstwo 1920”. Pan Jacek w interesujący sposób opowiadał nam o umundurowaniu polskich żołnierzy i ochotników wojny polsko-bolszewickiej, pokazywał nam rodzaje używanej broni. Dzieci usłyszały o bohaterstwie ks. Ignacego Skorupki i zwycięstwa 1920 roku dla losów świata. Po warsztatach i filmie odbył się spacer z przewodnikiem p. Rafałem Pazio na cmentarz wojenny. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała spacerowi, a kolory jesiennej przyrody potęgowały uczucia podziwu dla mijanych miejsc - świadków tamtych lat. Podczas spaceru zatrzymaliśmy się w pobliżu pola bitwy, wysłuchaliśmy opowieści o bohaterstwie młodych ludzi walczących z Sowietami, mogliśmy zobaczyć miejsce rekonstruowanej rokrocznie bitwy na ossowskich błoniach.

W powrotnej drodze na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami.

Krystyna Ołdak

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox