Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1671444
DzisiajDzisiaj644
WczorajWczoraj649
Ten tydzieńTen tydzień2695
Home Realizowane projekty

Realizowane projekty

Uroczyste zakończenie projektu Nasz mały teatr

Więcej…

 

„Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”

Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej i Gmina Strachówka w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w min. 200 szkołach z terenu Województwa Mazowieckiego poprzez zakup sprzętu i oprogramowania oraz przeprowadzenie szkoleń mających na celu przygotowanie szkół, nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej. W ramach projektu Szkoła Podstawowa w Strachówce otrzyma pakiet sprzętu w postaci: zestawów komputerowych, laptopów, tabletów, drukarek, urządzenia wielofunkcyjnego, projektora multimedialnego, monitora interaktywnego oraz pakiet oprogramowania wspierającego naukę zdalną. Ponadto wsparciem szkoleniowym w zakresie nauczania zdalnego objęci zostaną nauczyciele i uczniowie. Wartość projektu wynosi 34 999 800,00 zł, natomiast dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi: 27 999 840,00 zł.

Warto dodać, że uczestnictwo w projekcie zapewnił nam przygotowany przez szkołę projekt pracowni przyrodniczej 3d, który przekazaliśmy do urzędu gminy na wiosnę. Tamto postępowanie zostało wstrzymane na rzecz wsparcia nauki zdalnej, a my po części zrealizowaliśmy nasze zamierzenia, otrzymując oprogramowanie edukacyjne 3D wraz z ogromną ilością sprzętu komputerowego, który wykorzystujemy do organizowania nauki zdalnej. Samorząd lokalny nie musiał zabezpieczyć żadnego wkładu własnego, co w obecnej sytuacji jest ogromnym odciążeniem. Dziękujemy za wsparcie Samorządowi Województwa Mazowieckiego.

 

„Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”

„Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska  podpisało umowę z Fundacją BGK im. J.K. Steczkowskiej na realizację projektu „Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr”  ramach programu Moja Mała Ojczyzna, IV edycja 2020.  Projekt realizowany jest we współpracy ze Szkła Podstawową im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

W projekcie zaplanowano:

1. Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną, miejsce niekonwencjonalnej nauki, spotkań uczniów, rodziców, seniorów, społeczności lokalnej. W tym:

 

 • Budowę podestów scenicznych
 • Zakupu kurtyny, lambrekinu sceny
 • Zakup krzeseł rozkładanych
 • Zakup akcesoriów teatralnych

 

2. Warsztaty teatralne. Przygotowanie przedstawienia

Uroczyste zakończenie projektu z udziałem mieszkańców . Premiera przedstawienia.

 

„Trzy kroki do sukcesu”

Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Norwidowska realizuje projekt „Trzy kroki do sukcesu”. W projekcie zaplanowaliśmy

 

 • v Wsparcie wolontariatu przez działania „Starszy brat, starsza siostra”. Organizacja wycieczki dla grupy projektowej
 • v Spotkania z rodzicami „Poznaj swoje dziecko”
 • v „Trzy po trzy, czyli Projektowe Okazje Edukacyjne”
 • v Zagospodarowanie przyjaznej  przestrzeni edukacyjnej
 • v „Spotkanie z mistrzem”

 

„Projekt dofinansowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce”

 

„Uważność kluczem do sukcesu”

 

We współpracy ze Stowarzyszeniem Rzeczpospolita Norwidowska nasza szkoła realizuje projekt „Uważność kluczem do sukcesu”. W projekcie zaplanowaliśmy kilkanaście działań dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Są to:

Projekt „Starszy brat, starsza siostra”, to działanie oparte o wolontariat. 10 uczniów klas VIII opiekować się będzie 10 uczniami z klas I-III w formule jeden na jeden. Każdą dwójką opiekować się będzie nauczyciel –tutor.

 

 • „Spotkania z mistrzem” dla młodzieży z klas VI-VIII
 • Trzy po trzy, czyli projektowe Okazje Edukacyjne
 • Warsztaty „W świecie uczuć – poznajemy siebie” dla klas 0 – VI
 • Warsztaty uważności- „Mindfulness dla nauczycieli”
 • Warsztaty tutoringu dla nauczycieli
 • Wykłady i warsztaty dla rodziców z trenerem umiejętności wychowawczych, psychoterapeutą. Realizatorem Szkoły dla rodziców.

„Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez polsko-Amerykańska Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji”

 

 
Więcej artykułów…
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox