Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
908186
DzisiajDzisiaj310
WczorajWczoraj573
Ten tydzieńTen tydzień2798
Home Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek i warsztaty plastyczne.

Spotkanie autorskie z panią Justyną Bednarek i warsztaty plastyczne.

10 grudnia klasa VI wybrała się do Pałacu w Chrzęsnem na spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Justyną Bednarek. To był już trzeci wyjazd naszej klasy do Chrzęsnego w ramach programu „Chrzęsne - literackie serce Mazowsza”. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści autorki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” o tym, jaki została pisarką. Okazało się, że wielkie marzenia spełniają się także w późniejszym wieku, a pisarzem można zostać w każdym czasie. Pani Bednarek opowiedziała nam o swoich książkach, o tym jak one powstają, jak długo pisze książkę, skąd bierze pomysły. Zdradziła nam także, że każda z jej bajek ma w sobie ziarenko prawdy. Bardzo ciekawie mówiła o „Historii srebrnej łyżki”. Ta książka stała się inspiracją do dalszej części spotkania-warsztatów plastycznych. Każdy z nas otrzymał „srebrną” łyżkę, którą miał według swojego pomysłu „ubrać” w kolorowe szmatki, guziki, włóczki. Powstały bardzo ładne prace. Następnego dnia na lekcji języka polskiego pisaliśmy opowiadania o swojej łyżce.

Uczniowie klasy VI

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox