Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1029460
DzisiajDzisiaj605
WczorajWczoraj768
Ten tydzieńTen tydzień1373
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

Dzisiaj, 10 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Norwida dla szkół podstawowych. Wzięło w nim udział pięć drużyn ze szkół: we Wszeborach, Postoliskach, Mokrej Wsi, Jadowie i Strachówce. Ze względu na szczególny dzień, w którym wspominamy Zbrodnię Katyńską 1940 roku i katastrofę polskiego samolotu w 2010 r. spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej.

Przedstawiciele samorządu szkolnego, pani dyrektor i komisja konkursowa złożyli wiązankę przy Dębie Katyńskim poświęconym pamięci żołnierza Wojska Polskiego, pułkownika Kazimierza Jackowskiego, związanego z Annopolem. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zamordowanych i ofiar katastrofy smoleńskiej. Po pięknym wstępie rozpoczął się konkurs. Drużyny rozwiązywały niełatwe zadania, układały drzewo genealogiczne rodziny Norwidów, wersety wiersza Norwida we właściwej kolejności. Były również cztery rundy pytań losowanych, które sprawiły uczestnikom największą trudność. Integralną częścią konkursu, od samego początku, są nieobowiązkowe prezentacje artystyczne. W tym roku wiersze recytowały trzy osoby: Kasia Suchocka z Jadowa, Michał Lipiński z Postolisk, Natalia Czechowska ze Strachówki.

Całość oceniało jury w składzie: pani Edyta Zbieć - sekretarz Urzędu Gminy w Strachówce, pani Beata Trojanek - vice prezes Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”, pani Anna Gołoś - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce. Po raz drugi zwycięzcą Konkursu Wiedzy została drużyna z Wszeborów z gminy Dąbrówka w składzie: Patrycja Szczepanik, Klaudia Staśkiewicz, Patrycja Damięcka. Dziewczęta przygotowywała pani Iwona Waliszewska-Bulik. Na jej ręce została wręczona (dla szkoły) nagroda główna konkursu, statuetka skrzypaczki. Zwycięzcy otrzymali MP4. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Mokrej Wsi, którą reprezentowali: Maciej Kraszewski, Michał Mędrzycki, Kamil Mróz, pod opieką pani Małgorzaty Białek. Chłopcy otrzymali MP3. Na III miejscu znalazła się drużyna z Jadowa w składzie: Katarzyna Suchocka, Mateusz Depczyk, Michał Suchocki, której opiekunką była pani Elżbieta Świsłowska – Depczyk. Uczniowie otrzymali piękne albumy o powstaniu styczniowym. Z nagrodą za część artystyczną wyjechała Kasia Suchocka, uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Jadowie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również szanownemu jury za obecność i pracę oraz Lokalnej Grupie Działania „Równiny Wołomińskiej” za finansowy patronat. Pani Ani Gołoś kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej za pomoc i wsparcie finansowe konkursu.

Dyrektor Grażyna Kapaon

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox