Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819045
DzisiajDzisiaj517
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2655
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - gimnazja

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - gimnazja

Czwartek 11 kwietnia 2013 roku był drugim dniem VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Norwida. Jednocześnie było to wydarzenie inaugurujące obchody Roku Cypriana Norwida na Mazowszu w 130 rocznicę śmierci poety, pod wspólną nazwą „Dziedzictwo Norwida” w powiecie wołomińskim. Konkursowi towarzyszył koncert muzyki klasycznej przygotowany przez Stowarzyszenie AXA z Rysi.

W szranki konkursowej rywalizacji stanęło 15 trzyosobowych drużyn z gimnazjów. Pierwszym zadaniem był test piętnastu pytań. Następnie zespoły miały odgadnąć dziesięć tytułów wierszy poety, których fragmenty czytał pan Józef Kapaon. Kolejnym arcytrudnym zadaniem było ułożenie rozsypanki siedemnastu wersów wiersza „Sariusz”. Ostatnią konkurencją, która także publiczności dostarczyła najwięcej emocji była runda losowanych pytań. Każda drużyna musiała odpowiedzieć na cztery pytania. Po tej części nastąpiła przerwa. Uczestnicy udali się na poczęstunek, a jury ciężko pracowało podsumowując punkty. W gronie tym mieliśmy zaszczyt gościć panią Małgorzatę Szeję metodyka z Powiatowego Ośrodka Doradztwa Nauczycieli w Węgrowie, która jest polonistką w LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie, pana Rafała Rozparę prezesa Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej” (głównego sponsora i patrona konkursu) oraz Annę Gołoś kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce (sponsora trzeciej nagrody). Bardzo Państwu dziękujemy za tę trudną i jakże odpowiedzialną pracę.

Po przerwie odbyły się prezentacje artystyczne. Ta część konkursu była nieobowiązkowa (dla chętnych). Mimo to, aż dziesięć zespołów zdecydowało się przygotować wystąpienia. Były to indywidualne recytacje, scenki teatralne w wykonaniu grupy, montaże słowno-muzyczne.

Zanim zostały ogłoszone wyniki wszyscy uczestnicy konkursu, dzieci i młodzież naszej szkoły oraz zaproszeni goście wysłuchali przepięknego koncertu, którego pomysłodawcą i organizatorem była pani Dorota Walaśkiewicz prezes Stowarzyszenia AXA z Rysi. Wśród przybyłych byli: z ramienia starosty powiatu wołomińskiego Piotra Uścińskiego pani Małgorzata Łoń, pracownik starostwa pan Andrzej Zbyszyński, wójt gminy Jadów Dariusz Kokoszka, wójt gminy Strachówka Piotr Orzechowski, pani sekretarz urzędu gminy Strachówka Edyta Zbieć, sekretarz urzędu gminy Kobyłka pani Karina Jaźwińska, kierownik GOPS w Strachówce Elżbieta Orzechowska i jej zastępca pani Krystyna Radzio, ksiądz proboszcz Mieczysław Jerzak, Dyrektor Samorządowego Zespołu Obsługi Szkół w Strachówce pan Henryk Szczęsny. Dyrektorzy Ośrodków Kultury: z Jadowa pani Halina Filemonowicz, z Dąbrówki pani Anna Maniecka, z Kobyłki pani Małgorzata Głębicka oraz pani Hanna Wronka radna gminy Strachówka i pani Wiesława Ołdak sołtys Zofinina.

Wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie.

Ostatnim najbardziej oczekiwanym momentem dnia było ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Na podium stanęli: III miejsce uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie (nagroda albumy o powstaniu styczniowym), II miejsce uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Wołominie (nagroda MP4) i I miejsce uczniowie z Zespołu Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce (nagroda tablety). Za najpiękniejszą prezentację artystyczną nagrodę otrzymała drużyna z Gimnazjum nr 4 z Wołomina.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a nauczyciele – opiekunowie podziękowania i pamiątkowe książki oraz dyplomy dla szkół.

Byliśmy bardzo mile zaskoczeni zwycięstwem naszej drużyny. Sylwii Karkosie, Marlenie Grabskiej i Marii Kapaon serdecznie gratulujemy.

Bardzo gorąco dziękuję nauczycielom zespołu humanistycznego pani Marioli Orzechowskiej, Renacie Ołdak, Iwonie Gajdzie i Emilii Badurek za profesjonalne, na najwyższym poziomie przygotowanie i poprowadzenie konkursu. Dziękuję panu Sebastianowi Radzio za obsługę techniczną, pani Barbarze Janus, Mirosławie Ufnal za dekoracje i pomoc logistyczną, pani Joli Staniszewskiej, Ani Fortunie, panu Krzysztofowi Załęskiemu za pomoc organizacyjną i wszystkim nauczycielom, którzy wczoraj i dzisiaj zastępowali koleżanki i kolegów pracując z uczniami. Dzięki waszej bezinteresownej pomocy mogliśmy dzisiaj wspólnie przeżywać to wielkie święto.

Składam wielkie ukłony i podziękowania pani Edycie Przybysz, Jolancie Gańko i Katarzynie Orzechowskiej z Rady Rodziców za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.

Dziękuję paniom z kuchni za obiad dla naszych gości, paniom woźnym oraz Samorządowi Uczniowskiemu gimnazjum za pomoc.

Dziękuję wszystkim uczniom za piękną postawę w czasie tych dwóch dni. Jestem z Was naprawdę dumna.

Wielki sukces VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Norwida to efekt wielkiej zespołowej pracy, za którą wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Dyrektor Grażyna Kapaon

 

 

 

 

 

 
Facebook Slide Likebox