Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1769805
DzisiajDzisiaj244
WczorajWczoraj796
Ten tydzieńTen tydzień2694
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

Po raz ósmy Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej  organizował dwudniowy Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida. Patronat honorowy nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty pani Dorota Sokołowska  i Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik. 25 marca w naszej szkole gościliśmy trzyosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych z  Postolisk, Jadowa, Wszebor, Jasienicy, Starego Kraszewa i Strachówki  z opiekunami.  Konkurs przebiegał w dwóch rundach. W pierwszej uczniowie   układali fragment wiersza Poety z rozsypanki  wersowej, określali koligacje rodzinne Norwidów, przyporządkowywali miejsca w Rzeczpospolitej Norwidowskiej do osób i wydarzeń, odgadywali tytuły wierszy czytanych przez pana Józefa Kapaona.  W drugiej rundzie udzielali odpowiedzi na pięć wylosowanych pytań.  Drużyny oceniane były przez jury, w którym zasiedli pani Małgorzata Szeja nauczycielka języka polskiego z LO im. Marii Sadzewiczowej w Łochowie, Anna Gołoś kierownik biblioteki gminnej w Strachówce i Krzysztof Jezierski sekretarz  gminy Strachówka.

Zwycięzcami  konkursu została drużyna z Jadowa w składzie Rafał Jarosz, Michał Jarosz i Katarzyna Suchocka, którą przygotowywała pani Elżbieta Świsłowska-Depczuk . Drugie miejsce zajęli uczniowie z Postolisk Klaudia Wiśniewska, Kamila Kostrzewa, Emilia Kielak opiekun pani Magdalena Ciegielska, a trzecie  uczennice ze szkoły podstawowej w Strachówce Martyna Czechowska, Weronika Wielgo i Klaudia Orzechowska.  Nagrodę za prezentację artystyczną, która jest  dodatkową częścią konkursu dla chętnych otrzymała Katarzyna Suchocka.  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Wołominie, Gmina Strachówka, Fundacja Muzeum Norwida, biblioteka publiczna w Strachówce i Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Strachówka pan Sebastian Radzio za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Wielkie  podziękowania kierujemy również do sponsorów pani Agnieszki Piekut i Rady Rodziców. Dziękujemy pani Jadwidze Zastawnej i Katarzynie Orzechowskiej za przygotowanie  słodki ego poczęstunek dla uczestników konkursu.

Szczególne słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy konkurs przygotowali pani Renacie Ołdak, Marioli Orzechowskiej, Emilii Badurek i Iwonie Gajdzie oraz  Sebastianowi Radzio, Barbarze Janus i Mirosławie Ufnal . Dziękuję również wszystkim, nauczycielom i pracownikom , którzy w różny sposób  przyczynili się do sprawnego przebiegu  konkursu.

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox