Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1035922
DzisiajDzisiaj605
WczorajWczoraj605
Ten tydzieńTen tydzień2519
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - gimnazja

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida - gimnazja

26 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się drugi dzień powiatowego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida pod hasłem Rzeczpospolita Norwidowska. Patronat honorowy nad konkursem objął Mazowiecki Kurator Oświaty pani Dorota Sokołowska i Marszałek Województwa Mazowieckiego pan Adam Struzik. W szranki stanęło czternaście trzyosobowych drużyn gimnazjalnych. Gościliśmy uczniów z Radzymina, gimnazjum nr.1, nr 3 i nr.4 w Wołominie, Duczek, Klembowa, Stanisławowa, Postolisk, Ostrówka, Strachówki, Tłuszcza, Czarnej i gimnazjum nr 2 i nr 3 w Kobyłce.

Uczestnicy, w pierwszej rundzie konkursu rozwiązywali różnorodne zadania, w drugiej odpowiadali na wylosowane pytania. Zmagania sędziowało jury w składzie; norwidolog dr Tomasz Korpysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Gołoś kierownik biblioteki gminnej w Strachówce i Rafał Rozpara prezes LGD „Równiny wołomińskiej”. Zwycięzcami zostali uczniowie z gimnazjum w Postoliskach Aleksandra Kur, Julia Łukasiewicz, Jakub Nozderka , którymi opiekowała się pani Violetta Gajcy. Drugie miejsce zajęli uczniowie z gimnazjum w Ostrówku - Maria Oleksiak, Iga Mech, Julia Jarosz, opiekunem drużyny była pani Jolanta Oleksiak. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z gimnazjum nr 4 w Wołominie Joanna Marciniak, Dominika Łukijaniuk i Natalia Gago opiekunki pani Beata Mrozowska i Anna Kanabrocka. Cenne nagrody (tablety, głośniki, słuchawki, książki i płyty) ufundowali Starostwo Powiatowe w Wołominie, gmina Strachówka, biblioteka gminna w Strachówce, Fundacja Museion Norwida, przewodniczący Komisji Oświaty rady gminy Strachówka pan Sebastian Radzio.

Konkurs mógł odbyć się dzięki wielkiej pracy nauczycieli z zespołu humanistycznego pani Marioli Orzechowskiej, Renaty Ołdak, Iwony Gajdy i Emilii Badurek oraz Sebastiana Radzio, Barbary Janus i Mirosławy Ufnal, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękuję również nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pomoc oraz Radzie Rodziców pani Katarzynie Orzechowskiej i Edycie Przybysz za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników konkursu.

 

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox