Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819020
DzisiajDzisiaj492
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2630
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Cypriana Norwida - szkoły podstawowe

IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida pod hasłem Rzeczpospolita Norwidowska, który otrzymał honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i Mazowieckiego Kuratora Oświaty już za nami.

W czwartek 7 kwietnia gościliśmy w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej  sześć drużyn  ze szkół podstawowych. Przyjechali do nas uczniowie z Wszebor, Jadowa, Kruszy, Starego Kraszewa oraz Klembowa. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Orzechowska, Natalia Wielgo i Monika Kukiełka. Turniejowe zmagania oceniało jury w składzie Anna Gołoś kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce, Henryk Szczęsny dyrektor Samorządowego Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Rafał Rozpara prezes Lokalnej Grupy Działania „Równiny wołomińskiej”. Uczestnicy rozwiązywali wiele różnorodnych zadań, układanek, rozsypanek. Odgadywali tytuły wierszy, których fragmenty czytał pan Józef Kapaon. Odpowiadali na pytania w pięciu rundach quizu. Po części wiedzowej były trzy prezentacje artystyczne, które są  nieobowiązkową częścią konkursu.

Laur zwycięstwa po raz kolejny przypadł drużynie ze Szkoły  Podstawowej z Wszebor w składzie  Natalia Kryśkiewicz, Piotr Jusiński, Karolina Frąckiewicz, którą przygotowywała pani Iwona Waliszewska - Bulik. Kolejne miejsca na podium  zajęli:


Miejsce II
Szkoła Podstawowa ze Strachówki

1. Klaudia Orzechowska

2. Weronika Wielgo

3. Monika Kukiełka

Miejsce III
Szkoła Podstawowa w Jadowie

1. Michał Siuchta

2. Joanna Jaworska

3. Rafał Jarosz

Opiekun Elżbieta Świsłowska - Depczyk

Za najlepszą prezentację artystyczną sędziowie uznali występ Marii Szczapy ze Szkoły Podstawowej w Kruszu.

Uczestnicy nagrodzeni zostali wysokiej jakości słuchawkami, myszkami komputerowymi, książkami, kamerą,  dyplomami, a szkoła zwycięskiej drużyny piękną statuetką. Było to możliwe  dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatu Wołomińskiego, współorganizatora Konkursu oraz Gminy Strachówka.  Wsparli nas również indywidualni sponsorzy wójt gminy Piotr Orzechowski, sekretarz gminy Krzysztof Jezierski, prezes LGD „Równiny Wołomińskiej” Rafał Rozpara, Sebastian Radzio przewodniczący Komisji Oświaty, Zdrowia, Opieki Społecznej, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Gminy Strachówka, Agnieszka Piekut Cukiernia „Pychotka” z Wujówki,  Rada Rodziców Zespołu Szkół w Strachówce. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy.

 

Wielkie  podziękowania kieruję pod adresem głównych organizatorów Konkursu, nauczycieli zespołu humanistycznego pani Iwony Gajdy, Emilii Badurek, Marioli Orzechowskiej, Renaty Ołdak i Sebastiana Radzio. Dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego organizacji.

Dyr. Grażyna Kapaon

 

 
Facebook Slide Likebox