Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
819022
DzisiajDzisiaj494
WczorajWczoraj744
Ten tydzieńTen tydzień2632
Home Nasz Patron Konkurs Norwidowski Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida

Jubileuszowy X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida

7 kwietnia 2017 r. odbył się w naszej szkole jubileuszowy,  X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida pod hasłem Rzeczpospolita Norwidowska. W konkursie wzięło udział szesnaście trzyosobowych drużyn. Przyjechali uczniowie z Gimnazjum nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie, z Zespołu Szkół w Ostrówku, Zespołu Szkół im. Ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie, Gimnazjum im. Andrzeja Zamoyskiego w Jadowie, Zespołu Szkół w Słupnie, Zespołu Szkół w Czarnej, Gimnazjum w Postoliskach, Gimnazjum nr 1 im. Z. Nałkowskiej w Wołominie, Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach, Zespołu Szkół w Poświętnem, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Duczkach, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, Gimnazjum im. Gen. Franciszka Żymirskiego w Klembowie, Gimnazjum im. C.K. Norwida w Stanisławowie, z Zespołu Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia w Markach i Publicznego Gimnazjum w Strachówce.

Rywalizację zespołów i siedem występów w część artystycznej oceniało jury; pani dr Magdalena Woźniewska-Działak norwidolog z Uniwersytetu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pani Henryka Michalczewska z Wydziału Promocji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego Starostwa Powiatu Wołomińskiego i Anna Gołoś kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strachówce. Po pięciu różnorodnych, niełatwych konkurencjach I miejsce zdobyła drużyna z Postolisk, II miejsce uczniowie ze Stanisławowa, a na III stopniu podium uplasował się zespól z Klembowa. Jury przyznało nagrodę za najlepszą prezentację artystyczną Aleksandrze Piotrowskiej, Zuzannie Stępień i Damianowi Rawskiemu z gimnazjum w  Stanisławowie. Nagrodę specjalną za udział w 10 edycjach Konkursu otrzymało Gimnazjum im. Cypriana Norwida ze Stanisławowa.

Piękne nagrody; kamery, wysokiej klasy słuchawki, piękne książki, statuetki i figurkę Veronesy dla zwycięskiej szkoły, dyplomy ufundował Powiat Wołomiński, Gmina Strachówka, Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”, Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska. Za finansowe wsparcie bardzo dziękujemy. W przerwie konkursu Rada Rodziców naszej szkoły zaprosiła wszystkich uczestników i opiekunów na kanapki, pączki, ciasto, kawę i herbatę. Młodzież mogła obejrzeć wystawę zdjęć z dziewięciu poprzednich edycji konkursu. Przez dziesięć lat merytorycznie i organizacyjnie konkurs przygotowuje zespół nauczycieli humanistów pani Renata Ołdak, Mariola, Orzechowska, Emilia Badurek, Iwona Gajda i pan Sebastian Radzio. Dziękujemy. Dziękujemy paniom Mirosławie Ufnal i Barbarze Janus za piękne dekoracje. Dziękujemy radzie Rodziców, pani Agnieszce Piekut i Cukierni „Pychotka” z Wujówki, gimnazjalistom, którzy pomagali w trakcie konkurs.

 
Facebook Slide Likebox