Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1035864
DzisiajDzisiaj547
WczorajWczoraj605
Ten tydzieńTen tydzień2461
Home Niecodzienne lekcje Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej

Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej

Dzień Dziecka w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej był w tym roku szczególny. Rozpoczął się od konkursu piosenki, który przygotowała pani Ania Fortuna. Żeby przełamać wielka tremę  uczniów pani Ania przy akompaniamencie naszego wuefisty, pana Krzysztofa,  zaśpiewała dwie piosenki. W konkursie wystąpiło ponad 30 uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy odwagi i pasji śpiewania. Choć jury przyznało pięć wyróżnień w kategorii występów solowych i dwa wyróżnienia zespołów, to na wielkie brawa zasłużyli wszyscy. Po krótkiej przerwie, uczniowie w trzech grupach wiekowych klas 0-III, IV-VI i gimnazjum, wzięli udział w grze „Biegane bingo”, a  następnie wszyscy mieli okazję ochłodzić się w strugach wody ze strażackiej sikawki.

 

Dziękujemy OSP w Strachówce i panu Konarzewskiemu za tę możliwość. Wóz strażacki, szczególnie dla najmłodszych dzieci, był wielką atrakcją.  Kolejną niespodzianką, a równocześnie zadaniem dla klas było wykonanie kilkugłowego smoka. Tworzyli go uczniowie na różne sposoby powiązani ze sobą. To było główne kryterium do zadania. Inwencja klas była ogromna. Pojawiły się smoki i smoczki z dwiema, trzema głowami, z ogonami i bez, w czapeczkach,  z balonikami. Następnie na boisku rozegrał się wielki smoczy turniej; slalom, tańce w rytm muzyki, odbijanie balonów i robienie „smoczego gniazda”. Śmiechu i zabawy było co nie miara . Szczególną, słodką  niespodziankę przygotował dla swojej klasy każdy wychowawca. Były kolorowe babeczki z wierszykami, babeczki z borówkami, zielone smocze ciasto, serniki na zimno z truskawkami, sernik pieczony, ciasto z  dżemem, wafelki i … piękny czas spędzony razem  z wychowawcą. Bardzo Wam za to dziękuję. Jesteście wyjątkowymi nauczycielami.

Końcowym akordem były lody dla wszystkich od Rady Rodziców. Dziękujemy.

Dyr. Grażyna Kapaon

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox