Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1088547
DzisiajDzisiaj1370
WczorajWczoraj1315
Ten tydzieńTen tydzień1370
Home Niecodzienne lekcje Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczne

W dniach 2-3 marca grupa ośmiu uczniów w składzie: Martyna Biernat, Karolina Wronka, Natalia Więsak, Ewelina Wielądek, Weronika Wielgo, Bartek Wielgo, Daria Szuba i Monika Kukiełka pod opieką p. Jolanty Staniszewskiej uczestniczyła w zajęciach na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Chemii.

 

To był pierwszy z czterech wyjazdów na zajęcia do Warszawy  w ramach kontynuacji projektu „Uniwersytet Młodego Chemika” realizowanego we współpracy z UW z Wydziałem Chemii. Pierwsza część projektu odbyła się w listopadzie w formie warsztatów chemicznych w naszej szkole. Celem projektu jest wzrost kompetencji i umiejętności młodzieży z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, w szczególności chemii. Dodatkowo młodzież będzie miała okazję wykorzystywać i utrwalać umiejętności posługiwania się j. angielskim, wzmocnić lub nabyć zdolność do kreatywnego myślenia podczas rozwiązywania problemów z zakresu nauk ścisłych, utrwalić umiejętności pracy w zespole. Projekt ma ich zainspirować do twórczego i niekonwencjonalnego podchodzenia do problemu badawczego, zapoznać z uczelnią wyższą (WCh UW) i zainspirować do pracy na rzecz popularyzacji wiedzy o chemii.

W sobotę 2 marca w trakcie zajęć uczniowie doskonalili technikę tworzenia prezentacji projektów naukowych i przedstawiania efektów swojej pracy. Na podstawie artykułów naukowych mieli przygotować prezentacje multimedialną i zaprezentować ją na forum grupy. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego naukowego.

W niedzielę 3 marca młodzi chemicy zgłębiali tajniki chemii organicznej J. W profesjonalny laboratorium przeprowadzali reakcje charakterystyczne różnych grup związków organicznych, opracowywali obserwacje i wyniki.  Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do szarej szkolnej rzeczywistości aż do następnego razu który już niebawem bo 27 i 28 kwietnia.

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox