Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1035718
DzisiajDzisiaj401
WczorajWczoraj605
Ten tydzieńTen tydzień2315
Home Otulić ... miłością We wrześniowe popołudnia otulamy się… miłością

We wrześniowe popołudnia otulamy się… miłością

 

Tu prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki…

…ale nie przędą, tylko dziergają barwne niteczki. Przędza już zwinięta, czeka żeby dostać się w ręce uczestników spotkania. Przodują p. Mirka z p. Izą. Ich wprawne ręce zgrabnie się poruszają a pracy przybywa. P. Mirka demonstruje jak nabierać oczka, jak przerabiać prawe i lewe. Uczą też p. Barbara i p. Asia. Monika nauczyła się najszybciej. Ona nauczyła panią Basię – tym razem uczeń mógł nauczyć czegoś nauczyciela. Dzierga też p. Grażyna. Komplet drutów i kłębki wełny zabieramy ze sobą jako pracę domową.

 

 

 

Niezwykłe słupki

Jest jeszcze szydełko, którego mistrzynią jest p. Iwonka. Weronika zrobiła sobie na szydełku bransoletę ze słupków i półsłupków. Angelika łańcuch z oczek. Teraz będą mogły samodzielnie wykonać elementy koca, które później połączymy.

Coś dla ciała, coś dla ducha

We wtorek słuchaliśmy o przygodach hobbita Bilbo. Deszczowe chmury rozwiał klimat argentyńskich tang. Tak przy rozmowach i dzierganiu minęło popołudnie. Wszystko, co w ten sposób powstanie, mamy zamiar przekazać podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Loretto, osobom starszym, chorym, samotnym. Dziergając dla nich ciepłe upominki chcemy się podzielić naszym czasem, umiejętnościami, tym, co płynie z serca.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach w każdy wtorek o godz. 15 w świetlicy Zespołu Szkół w Strachówce. Także te osoby, które myślą, że dzierganie to nie dla nich. Zapytajcie uczniów, a przekonacie się, że wystarczą ręce chętne do pracy.

 

Realizatorzy: Szkolne Koło Caritas,

Stowarzyszenie Rzeczpospolita Norwidowska

 

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox