Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1278014
DzisiajDzisiaj800
WczorajWczoraj735
Ten tydzieńTen tydzień3061
Home Otulić ... miłością Kolejne warsztaty dziewiarskie

Kolejne warsztaty dziewiarskie

Projekt idzie jak po maśle, a może raczej, jak po nitce… do kłębka. Jest już wyszyta pierwsza narzuta. Pani Ewa wyszyła ją w trzy tygodnie. I szalik – dzieło Eweliny. Dziś wszyscy robili łańcuszki, takie ozdobne naszyjniki, niektórzy kwadraty, a p. Ania Więch wyszyła piękną czapkę. Pani dyrektor też próbuje swoich sił. Wśród nas są nawet dwie osoby z trzeciej klasy. Wełny dużo, wystarczy do grudnia. Wszyscy są zadowoleni z pracy, którą wykonali. Staje się ona coraz bardziej widoczna. Pomagamy sobie nawzajem. Każdy może pomóc podopiecznym domu pomocy społecznej, ludziom niepełnosprawnym, leżącym. Więc jeśli nie masz nic do roboty, przyjdź do szkoły to pomożesz otulić miłością ludzi starszych.

Bartek Wronka

 

 

Sporo osób wybrało drugą z możliwości i dzierga samodzielnie w domu – są wolontariuszami w projekcie. Miło popatrzeć na dzieła, które już powstały: chustę p. Ewy Lubowieckiej, narzutę – koc p. Izy Gadomskiej, czapkę p. Anny Więch, szalik Eweliny Molskiej. Miło posłuchać opowieści o dawnych czasach, wspomnień jak kiedyś wyglądały zajęcia w szkole czy w gospodarstwie. Porównać co z tego zostało do dziś. Dotknąć miękkiego kawałka wełny. Obserwować, jak w ciszy i skupieniu przybywa rzędów „roboty”. Czas mija przy tym niepostrzeżenie.

Anna Fortuna 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox