Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1014845
DzisiajDzisiaj45
WczorajWczoraj701
Ten tydzieńTen tydzień3755
Home Otulić ... miłością Coś się kończy… coś się zaczyna

Coś się kończy… coś się zaczyna

2 lutego 2014 zakończyliśmy projekt „Otulić…miłością”. Wspólnie z uczestnikami projektu świętowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 12 w kościele Wniebowzięcia NMP w Strachówce. W modlitwę aktywnie włączyli się wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy ZS w Strachówce, których przygotowała p. Barbara Janus. Patronowała nam bł. Matka Teresa z Kalkuty, patronka Koła. Przyjrzeliśmy się jej powołaniu, wsłuchaliśmy się w słowa, które pozostawiła przez lata posługi ubogim i chorym. Na planszach zaprezentowaliśmy zdjęcia z działalności SKC – najważniejsze akcje, w jakie corocznie się włącza. Dziękowaliśmy za to, co udało się do tej pory zrobić, między innymi za projekt „Otulić… miłością”.

Przy herbacie i cieście spotkaliśmy się w szkole, żeby podsumować projekt, po raz pierwszy w niemal pełnym składzie. Były podziękowania dla wolontariuszy, były niespodzianki. Pierwszą sprawiła nam p. Helena Żołek, częstując swoją specjalnością: znanymi już w powiecie i cenionymi pierogami. Kolejną sprawiłam ja, prezentując film z przekazania wydzierganych przez nas chust i szali pacjentom Hospicjum w Wołominie i podopiecznym DPS w Loretto. Wolontariusze mogli zobaczyć, jaką radość sprawili swoją pracą. Były rozmowy, wspomnienia, podsumowania. Usłyszałam zdanie, że wolontariusze chętnie przyłączą się do kolejnych projektów i działań, kiedy tylko będzie jakaś praca. Taka gotowość do zaangażowania cieszy, bo w Polsce wolontariat, szczególnie wśród osób dorosłych, nie cieszy się zbytnią popularnością. Być może nie dojrzeliśmy jako społeczeństwo do dostrzegania płynących z niego korzyści? Projekt „Otulić…miłością” dobiegł końca. Co pozostało? Piękne koce i chusty, które będą służyć osobom starszym i chorym, umiejętności, nowe znajomości, doświadczenia… Co się zmieniło? Co dalej?

 

A.Fortuna

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox