Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1334433
DzisiajDzisiaj269
WczorajWczoraj627
Ten tydzieńTen tydzień3738
Home Katecheza w Szkole Podstawowej II Tydzień Wychowania na katechezie w RzN

II Tydzień Wychowania na katechezie w RzN

Tydzień Wychowania ma związek ze świętem patrona polskiej młodzieży, św. Stanisława Kostki (18.9). Cyprian Norwid był przy grobie świętego patrona i napisał o tym wiersz. Nasi uczniowie rozdawali go rok temu na zakończenie I Tygodnia Wychowania po mszy szkolnej niedzielnej.

 

Dzisiaj nie sposób nie przypomnieć motta naszej szkoły - „Kto pracował na miłość, ten potem z miłością pracować będzie. To jest szczęście prawdziwe, tutaj innego szczęścia nie masz”, które jest fragmentem innego wiersza Poety „Monolog” (Modlitwy idą i wracają...).  Wiele norwidowskich szkół ma motto z Promethidiona „Piękno na to jest...” i może też rozważa jego sens w tym tygodniu.

 

 

W jednej z klas wywiesiłem na tablicy pod tematem o II Tygodniu Wychowania mini-ankietę:

- co to jest wychowanie

- gdzie się dzieje

- jaka sytuacja, zdarzenie zrobiło ostatnio duże wrażenie (opisz jak obrazek)

- co byś/cie wymyślili/zrobili w / i dla szkoły (klasy) w tzw. tygodniu wychowania (bo jak świętować np. Boże Narodzenie to wiemy)

Niewiele usłyszałem w odpowiedzi (a czego się spodziewać): że to opieka i nauczanie dzieci dzieje się w domu, klasie i szkole. O kościele nie wspomnieli.

Józef, katecheta

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox