Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1553841
DzisiajDzisiaj51
WczorajWczoraj843
Ten tydzieńTen tydzień3969
Home Rok Norwidowski

Spotkanie z cyklu "Moja droga do Norwida"

 

Konkurs plastyczny „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” rozstrzygnięty !

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna edycja ogłoszonego przez naszą szkołę konkursu plastycznego: „Portret ślubny rodziców Cypriana Kamila Norwida” została zakończona. Konkurs został ogłoszony w związku z obchodami 200 – setnej rocznicy urodzin naszego rodaka C.K. Norwida który, jak dobrze wiemy, część swego dziecięcego życia spędził na naszych ziemiach. Na Konkurs napłynęło 36 prac wykonanych różny mi technikami. Ich autorzy wykazali się dużą wyobraźnią, kreatywnością i pomysłowością.

Więcej…

 

„Nauczyciele i uczniowie czytają Norwida”

 

Drodzy Uczniowie

Sejm i Senat Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida w 200 rocznicę jego urodzin. W całej Polsce różne instytucje, szkoły, biblioteki noszące imię Cypriana Norwida podejmują działania dla upamiętnienia życia i twórczości Poety.

Nasza szkoła nosi imię szczególne, niepowtarzalne, jedyne - Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Rozpoczęliście z wychowawcami pracę nad poznaniem historii wyboru takiego imienia. Zrozumienia czym jest Rzeczpospolita Norwidowska. Będziecie mówić o rodzinie Norwida, o jego rodzicach, dziadkach, o miejscach, w których bywał będąc dzieckiem, zanim opuścił Polskę na zawsze.

Imię naszej szkoły zobowiązuje nas wszystkich do szczególnej aktywności w Roku Norwidowskim. To nasza powinność poznać Norwida, jego życie i twórczość, jego rodzinę.

Dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursach; plastycznym i literackim. W najbliższych dniach na stronie szkoły w zakładce 1821 – 2021 Rok Norwidowski zamieścimy regulaminy konkursów.

Zapraszamy Was do udziału w akcji „Nauczyciele i uczniowie czytają Norwida”. Wybierzcie jego wiersz, który podoba Wam się najbardziej lub fragment z jego listów. Przeczytajcie go do kamery telefonu i przyślijcie nagranie lub filmik na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszyscy, którzy wezmą udział w akcji otrzymają nagrody - niespodzianki.

 

Życzę Wam nieoczekiwanych odkryć i wzruszeń oraz dobrej zabawy.

Z pozdrowieniami

Dyrektor Grażyna Kapaon

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox