Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1279160
DzisiajDzisiaj351
WczorajWczoraj760
Ten tydzieńTen tydzień4207
Home Sport BIEGI PRZEŁAJOWE GIMNAZJUM

BIEGI PRZEŁAJOWE GIMNAZJUM

BIEGI PRZEŁAJOWE

GIMNAZJUM

MIĄSE – 15.09.2016R.

Zacznę może od ciekawostki. Otóż kiedyś tam, właściwie to już dawno temu, bardzo dawno, biegi przełajowe, te indywidualne i zespołowe, były rozgrywane na Igrzyskach Olimpijskich, a obecnie aspirują do znalezienia się w programie Igrzysk Olimpijskich Zimowych w roku 2018. Ekstra, no nie? To zależy dla kogo.

Dzień zawodów piękny, bo ciepły i słoneczny. Może nawet za bardzo ciepły i za bardzo słoneczny. Jak kto woli.

 

Z naszej szkoły bieg ukończyli wszyscy oprócz Alicji Szymańskiej (naszej gwiazdy i faworytki do pierwszego miejsca), ponieważ przydarzyła jej się kontuzja. Zdarza się nawet najlepszym.

Oto uczestnicy biegu i miejsca, które zajęli w swoich biegach. Przypomnę tylko, że awans do dalszych biegów otrzymują zawodnicy do 12 miejsca.

III klasa – chłopcy – na 33 startujących: Dawid Owsianko (19), Patryk Kaczorowski (4),  Patryk Wypustek (3), Bartosz Lewandowski (11), Jakub Gawor (28). Dziewczęta – na 28 startujących – Natalia Czechowska (10), Iza Banasik (8).

II klasa – chłopcy – na 37 startujących – Bartek Przybysz (32), Rafał Skowerski (18), Konrad Miller (17), Eryk Kosiński (12), Adrian Ludwiniak (26). Dziewczęta – na 42 startujących – Weronika Gawor (41), Magda Szymanik (2), Alicja Szymańska (nie ukończyła biegu).

I klasa – chłopcy – na 28 startujących – Eryk Sieradzki (16), Piotr Gałązka(10), Mateusz Łukasiewicz (15).  Dziewczęta z pierwszej klasy nie startowały. Były wprawdzie zapisane, ale coś im wypadło.

W sumie startowało 18 osób. Do dalszego etapu awansowało ośmiu biegaczy, przełajowców. Trzy dziewczyny, pięciu chłopców.

Na koniec dodam, że każdy rok jest inny. I bardzo dobrze. Przychodzą „nowi”, odchodzą „starzy”. Jak w Klanie .

Dla wszystkich gromkie brawa, a dla biegających dalej – P O W O D Z E N I A!!

Krzysztof Zalęski

 

 

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox