Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1278041
DzisiajDzisiaj827
WczorajWczoraj735
Ten tydzieńTen tydzień3088
Home Sport VIII Turniej Czterech Gmin 2018

VIII Turniej Czterech Gmin 2018

28.09.2018 r.

Który to już taki turniej? Niestety nie pamiętam. Być może ósmy. W każdym razie (bez bądź) było ich sporo. Pewnie dobrze byłoby wiedzieć, ale dobrze byłoby też, gdyby nie było na świecie chorób i wojen, i innych paskudztw. Pamiętam tylko historię tych rozgrywek, która deptała jeszcze boisko złożone z trawy, z dołków różnych, inaczej nierówności i linii malowanych wapnem. Teraz jest boisko ze sztuczną trawą (orlik) i są zdrowe i uśmiechnięte dzieci.

Tym razem turniej zorganizowano tylko dla klas 4-6. Przedstawiciele klas 7,8 i III gimnazjum pytali dlaczego, na co ja opowiadałem grzecznie, że nie wiem. Zmieniono też nieco regulamin. W każdym zespole na boisku musiała przebywać, najlepiej jakby uczestniczyła jeszcze w grze, dziewczynka, jednak osoba z klasy 4 i jednak z 5.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dobczyna, drugie ze Strachówki (to nasi), trzecie z Myszadeł, czwarte z Urli.

Mecze były emocjonujące i obfitowały w piękne akcje, gole i parady bramkarzy. Właśnie po jednej takiej paradzie, którą chyba każdy widział i zanotował w pamięci, bramkarzem turnieju wybrano naszego bramkarza Mariusza Przyborowskiego. Wybrano też najlepszego zawodnika (Myszadła), króla strzelców (Dobczyn) i najlepszą zawodniczkę (Urle).

Turniej otworzył i zamknął Wójt Gminy Strachówka - Piotr Orzechowski.

Krzysztof Załęski

 

 

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox