Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
928036
DzisiajDzisiaj16
WczorajWczoraj753
Ten tydzieńTen tydzień2212
Home Szkolenia

Szkolenia

Wyjazd szkoleniowo-integracyjny pracowników

 

Roztocze

Tradycją w naszej szkole stały się wyjazdy szkoleniowo-integracyjne nauczycieli i pracowników. W ten sposób poznajemy Polskę, uczymy się wielu nowych rzeczy, a przede wszystkim budujemy zgrany zespół i ładujemy akumulatory przed nowym rokiem szkolnym. Tym razem pod koniec sierpnia wyruszyliśmy na Roztocze. Pierwszym przystankiem był oczywiście Zamość polska „Perła Renesansu”. Zwiedziliśmy trzy Rynki: Wielki, Solny, Wodny, przepiękne kamieniczki, mury obronne, bramy miasta. Byliśmy na mostku miłości i w alei sław. Świetna przewodnik pani Barbara Typek (polecamy) opowiedziała nam o pałacu Zamoyskich i jego mieszkańcach, pomniku Jana Zamoyskiego, klasztorze klarysek i wszystkich kościołach.

Więcej…

 

Warsztaty w Szkole Edukacji

4 listopada 2016 roku odbyła się kolejna edycja cyklicznych warsztatów dla nauczycieli języka polskiego uczestniczących programie Szkoła Edukacji. Uczestniczyły w nich: Emilia Badurek, Iwona Gajda i liczni nauczyciele z warszawskich szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Prowadziły je panie Agata Patalas i Iwona Kołodziejczyk, które w poprzednim roku szkolnym gościły kilkakrotnie na lekcjach języka polskiego w IV, V i VI klasie.

Więcej…

 

Laboratorium praktyk edukacyjnych - szkolenie

We wtorek 18 października gościliśmy w szkole trenerkę Centrum Edukacji Obywatelskiej i opiekunkę naszej szkoły w programie „Laboratorium praktyk edukacyjnych” Mirkę Rokicką. Odbyło się spotkanie szkoleniowe całej Rady Pedagogicznej, na którym Mirka poprowadziła z nauczycielami OK lekcję. Na przyrodzie uczyliśmy się o owadach, doświadczając na sobie, jak powinna przebiegać lekcja z uwzględnieniem wszystkich elementów oceniania kształtującego. Warsztat był bardzo inspirujący. Po tej części nauczyciele z grupy laboratoryjnej kontynuowali spotkanie. Przeanalizowaliśmy aktualną sytuację wprowadzania praktyki analizy prac uczniowskich w naszej szkole i ustaliliśmy dalszy kierunek działań. Już za tydzień kolejne spotkanie.

Więcej…

 

Wyjazd integracyjno-szkoleniowy pracowników szkoły

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są integracyjno-szkoleniowe wyjazdy nauczycieli i pracowników. Każda trzydniowa wyprawa ma temat przewodni. W tym roku wyruszyliśmy na Podlasie, aby poznać kulturę i tradycję tego regionu. Wyjazd był połączeniem różnych form aktywnego wypoczynku i  duchowej refleksji  w przestrzeni prawosławnych cerkwi. Zaczęliśmy od zwiedzenia Drohiczyna, muzeum diecezjalnego,  i dwóch bardzo ciekawych wystaw w Domu Kultury.  Tego samego dnia podziwialiśmy Puszczę Białowieską przemierzając ją na rowerach. Kolejny dzień rozpoczął się od spływu kajakowego po rzece Narewce i Narwi do niezwykłego miejsca skitu – pustelni świętych Antoniego i Teodozjusza Kijowsko - Pieczerskich w Ordynkach.  Po tak wyczerpującym przedpołudniu był czas na odpoczynek na basenie w Hajnówce i zwiedzanie miejscowych cerkwi. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Supraśl, muzeum ikon, Białystok. Wiele pięknych chwil dostarczyły nam warsztaty malowania ikon wspólnie spędzony czas ma ogromne znaczenie dla budowania dobrych relacji i efektywnej pracy w ciągu całego roku szkolnego.

Dyr. Grażyna Kapaon

Więcej…

 

Konferencja „Pokaż mi, jakie są kryteria sukcesu, a będę lepiej się uczył”

14 czerwca 2016 r.  w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Pokaż mi, jakie są kryteria sukcesu, a będę lepiej się uczył” zorganizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła Ucząca Się. Z naszej szkoły w konferencji wzięły udział dyr. Grażyna Kapaon, Barbara Janus i Katarzyna Rybner.  Odbyły się dwa panele, w których uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Pierwszy poświęcony był celom lekcji i kryteriom sukcesu, drugi Okzeszytowi, nowej, bardzo ciekawej  propozycji CEO.  Częścią konferencji była ogólnopolska prezentacji projektów uczniowskich. Mieliśmy okazję zainspirować się wieloma interesującymi pomysłami i podziwiać całoroczną pracę uczniów.    Nasza nauczycielska biblioteczka powiększyła się o nowe pozycje „Uczę w klasach młodszych” Danuty Sterny, „Sztuka i teoria  skutecznego nauczania” Roberta J. Marzano i „Badanie przez działanie”  Richarda Sagora. Przywiozłyśmy także dla nauczycieli ciekawą pomoc dydaktyczną.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox