Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
890509
DzisiajDzisiaj148
WczorajWczoraj315
Ten tydzieńTen tydzień148
Home Szkolne koło CARITAS Aktualności

Caritas Aktualności

Uwaga! Zbiórka fantów na loterię!

Szkolne Koło Caritas w niedzielę 2 czerwca organizuje loterię fantową. Bardzo prosimy o przynoszenie  różnych przedmiotów na loterię. Dochód przeznaczony będzie na adopcję  na odległość.
Barbara Janus- opiekun SKC

 

 

 

Świąteczna Paczka dla Seniora

 

Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich,

nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją.

(Papież Franciszek)

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją Szkolne Koło Caritas przygotowało i doręczyło paczki żywnościowe seniorom mieszkającym na terenie naszej gminy. Wolontariuszki Monika i Wiktoria odwiedziły cztery domy (Równe, Księżyki i Krawcowizna).

Barbara Janus-opiekun SKC

 

 

Jałmużna wielkopostna

Opiekun Szkolnego Koła Caritas informuje, że w niedziele 28 kwietnia będzie możliwość przyniesienia skarbonek do kościoła od godz. 8.45 do 10.20 (proszę je podpisać). Dzieci, które nie będą mogły ich przynieść w tym dniu, mogą je zostawiać w sekretariacie szkoły.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Jałmużna wielkopostna” składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Opiekun SKC- Barbra Janus

 

 

 

Zbiórka żywności „Tak, Pomagam” i „Torba pełna miłości”

„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush)

W marcu Szkolne Koło Caritas prowadziło zbiórkę środków higienicznych w ramach akcji Caritas pod nazwą „Torba pełna miłości”. Dzięki ofiarności uczniów i ich rodziców zebraliśmy między innymi: 110 mydeł w kostce, 22 mydła w płynie i żele pod prysznic, 23 szampony, 32 pasty do zębów, 13 proszków do prania. Wszystkie zebrane środki w najbliższym zostaną przekazane do Caritas DWP.

W sobotę 30 marca sześć wolontariuszek uczestniczyło w XVI ogólnopolskiej zbiórce żywności pod hasłem „Tak, Pomagam”. Zebrane artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, trafią do najuboższych rodzin i placówek Caritas, gdzie zostaną z nich przygotowane świąteczne posiłki.


Bardzo dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w te akcje.

Barbara Janus-opiekun

Więcej…

 

Szkolne Koło Caritas- modlitwa za chorych i kawiarenka „Serce dla Serca”

11 lutego w Kościele Katolickim obchodzony  jest Światowy Dzień Chorego.  Wolontariusze SKC spotkali się na modlitwie za chorych w środę 13 lutego . Pod przewodnictwem księdza Mieczysław Jerzaka modliliśmy się za cierpiących z naszego otoczenia.  Powierzyliśmy ich opiece Matki Boskiej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Facebook Slide Likebox