Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1361629
DzisiajDzisiaj40
WczorajWczoraj455
Ten tydzieńTen tydzień495
Home WF z klasą Biegi przełajowe

Biegi przełajowe

BIEGI PRZEŁAJOWE

MIĄSE-SZKOŁA PODSTAWOWA

20.09.2013r.

Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć.
John Bingham


Ostatnio bardzo dużo mówi się o bieganiu. Biega cała Polska. Biegają młodzi i starzy. Impreza goni imprezę. Dla niektórych ludzi bieganie jest sposobem na życie, jest wszystkim. Są też tacy, którym, jak się piłki pod nogi nie rzuci, „gały”, to im się biegać po prostu nie chce. No i dobrze, bo po to właśnie wymyślono piłkę, żeby mieć za czym „latać”, żeby nie biegać po próżnicy.

 


 

Znów Miąse. Trasa zupełnie inna niż w poprzednim roku, trudna i wymagająca. Nie las, a zwykła, klasyczna łąka, na której spokojnie mogłyby się paść krowy. Wszystko jak na dłoni.

Z osiemnastu startujących osób z naszej szkoły, do dalszej rundy, po morderczej i zaciekłej walce, przeszło sześciu zawodników, z czego trzy to zawodniczki. Oto cała szóstka:

· Alicja Szymańska – I miejsce.

Alicja znów pokazała klasę. Od początku do końca pewny bieg. Od startu, do mety pierwsza. Na mecie zero zmęczenia, jak gdyby nigdy nic. Rośnie nam Justyna Kowalczyk w biegach. Oby.

· Patryk Wypustek – II miejsce.

Patryk zaskoczył wszystkich. Czemu? To proste. Nikt nie wiedział tak naprawdę, jak on biega i na co go stać. On pewnie sam nie tego nie wiedział. Wyglądał jak struś pędziwiatr. Ma charakter, żeby nie powiedzieć….

· Klaudia Wielądek – IV miejsce.

Dla Klaudii to pierwszy udział w zawodach. Czyli, że co? Czyli, że super – B R A WO!! Tym bardziej, ze Klaudia biegła prawie że w „glanach”.

· Weronika Gawor – IV miejsce.

Mi się wydaję, że Weronikę stać na więcej. Żeby tylko biegała. Tak czy siak – super, albo nie – ekstra! Dobra, za dużo cukru! Do roboty.

· Patryk Kaczorowski – V miejsce.

Pewny i równy bieg. Świetna końcówka! Brawo.

· Grzegorz Kędroń – VIII miejsce.

Grzegorz też nas zaskoczył. Też biegł pierwszy raz i też nie wiadomo było co też on „ubiegnie”. No i ubiegł.

Wszyscy pozostali biegali (chwała im za to), ale nie udało im awansować. A to ma miejsce wtedy, kiedy zawodnik zajmie co najmniej dwunaste miejsce.

Krzysztof Załęski


 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox