Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1553836
DzisiajDzisiaj46
WczorajWczoraj843
Ten tydzieńTen tydzień3964
Home Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr Uroczyste zakończenie projektu Nasz mały teatr

Uroczyste zakończenie projektu Nasz mały teatr

Pierwsze kroki w realizacji projektu Nasz mały Teatr, podjęliśmy przy współpracy szkoły i stowarzyszenia jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Przestrzeń, w której planowaliśmy umieszczenie sceny jest dość specyficzna, zawiera w sobie ciąg komunikacyjny, który musiał pozostać niezakłócony. Po spotkaniach online i pierwszych wizualizacjach, pojawiła się pierwsza koncepcja zabudowy sceny. W zamyśle, jest ona cały czas gotowa do użytku, nie blokuje przejścia pomiędzy salami klas 1-3 a główną częścią szkoły, a jednocześnie w pełni wykorzystuje przysługującą jej niewielką przestrzeń.

Następnym etapem realizacji było wyszukanie wykonawców zabudowy i wystroju sceny wraz z kurtyną. W pierwszym przypadku, prace zostały powierzone p. Ryszardowi Radzio, który zamontował bardzo solidną konstrukcje podestu. Wykonawcą wystroju sceny, została firma BSC SYSTEM z Warszawy, która na swoim koncie ma realizacje wystroju teatrów i scen szkolnych.

Uroczystego otwarcia dokonał Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński, a miało ono miejsce w trakcie Vademecum: w korowodzie weselnym rodziców C.K. Norwida. Pierwsze przedstawieniem na deskach szkolnej sceny teatralnej było inscenizacją szlacheckich zwyczajów ślubnych, dopełnione wierszami czwartego wieszcza i muzyką Chopina (reż. Emilia Badurek).

Serdecznie dziękujemy Fundacji BGK za pomoc finansową w realizacji naszego szkolnego marzenia.

 

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox