Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1409299
DzisiajDzisiaj2
WczorajWczoraj835
Ten tydzieńTen tydzień1624
Home Zagospodarowanie przestrzeni szkolnej na pracownię teatralną. Nasz mały teatr Program Szkoła Edukacji

Program Szkoła Edukacji

 

Nasza szkoła jest szkołą praktyk i uczestniczy w innowacyjnym programie kształcenia przyszłych nauczycieli. Należymy do wybranego grona dwudziestu szkół w Warszawie i okolicach ze wszystkich poziomów edukacyjnych, które zostały zaproszone do tego wyjątkowego przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego ze względu na  wysoką ocenę kultury współpracy, profesjonalizmu naszych nauczycieli. Partnerem Szkoły Edukacji, czyli podyplomowych studiów dla przyszłych nauczycieli języka  polskiego i matematyki  jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. To co wyróżnia tę szkołę to synergia teorii z praktyką, „dualny” system studiów, teoria oparta na wynikach uznanych badań naukowych, zdobywanie praktycznych umiejętności, praktyki w sieci „szkół praktyk”, bieżąca refleksja nad doświadczeniami z praktyk, kadra z dorobkiem akademickim oraz doświadczeniem pracy w szkole.

O października dwie studentki Szkoły Edukacji  pani Monika i Justyna rozpoczną trzymiesięczne praktyki w naszej szkole. Pod okiem nauczycieli -mentorów i dyrektora prowadzić będą obserwacje lekcji, przygotują i poprowadzą wybrane zadania i całe lekcje.

Studentki będą  dodatkową osobą w klasie wspierającą proces uczenia się.

Szkoła Edukacji PAFW i UW wspiera rozwój kadry pedagogicznej szkół praktyk, w szczególności mentorów. Mentorzy, nasi nauczyciele, regularnie spotykają się z kadrą Szkoły Edukacji PAFW i UW na warsztatach, by wspólnie analizować metody pracy i wypracowywać nowe rozwiązania podnoszące jakość nauczania.

Dzięki tej współpracy rada pedagogiczna naszej szkoły skorzysta z dwóch bezpłatnych warsztatów na wybrany przez nas temat.

Jesteśmy przekonani, że udział w programie wpłynie na uczenie się naszych uczniów.

Dyr. Grażyna Kapaon

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox