Rodzice
Facebook
Udostępnij
LICZNIK ODWIEDZIN
1871111
DzisiajDzisiaj334
WczorajWczoraj539
Ten tydzieńTen tydzień2041
Home Aktywna Tablica

Aktywna Tablica

„Aktywna tablica” na lata 2020-2024

 

W ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020-2024, nasz szkoła pozyskała kompletne wyposażenie do sali terapeutycznej.

Uczniowie i nauczyciele zyskali dostęp do platformy Mam Talent, przeznaczonej do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na trzech komputerach uczniowski są zainstalowane programy:

 

  • mTalent Zajęcia logopedyczne – Pakiet Ekspert (mTalent Zajęcia logopedyczne cz. 1 i cz. 2)
  • mTalent Percepcja słuchowa – Pakiet Ekspert (mTalent Percepcja słuchowa oraz mTalent Zaburzenia przetwarzania słuchowego)
  • mTalent Percepcja wzrokowa
  • mTalent Ortografia
  • mTalent Trudności w pisaniu
  • mTalent Czytanie SY-LA-BA-MI – Pakiet Ekspert (cz. 1 i cz. 2)
  • mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy
  • mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym (cz. 1 i 2)
  • mTalent Potrafię. Obszar matematyczny. Klasy 4–6
  • mTalent Potrafię. Obszar polonistyczny. Klasy 4–6

Dzięki pozyskanemu wsparciu, w sali teatralnej, została zamontowana podłoga interaktywna, która składa się z projektora i komputera, wyposażonego w czujniki ruchu. Dzięki niej, praca terapeutyczna zamienia się w zabawę.

Sala numer siedem, została podzielona na dwie części. Pierwszą do pracy indywidualnej i grupowej, gdzie znajduje się: stół, wygodne krzesła i szafa wyposażona w ponad setkę pomocy tradycyjnych. Po drugiej stronie, jest strefa wyciszenia, wyposażona w dwa wygodne fotele, miękki dywan i telewizor.

Wyposażenie zostało sfinansowane z programu Aktywna Tablica (43750 zł, w tym wkład własny organu prowadzącego 20%), z budżetu szkoły (meble) oraz środków Stowarzyszenia Rzeczpospolita Norwidowska (meble).

 

 

 

 

Aktywna Tablica - dotacja

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 14.000 zł na zakup sprzętu interaktywnego w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.

Za pozyskane środki zakupiliśmy dwa monitory interaktywne, które zostały zamontowane w naszych pracowniach informatycznych, które wykorzystujemy również jako sale lekcyjne.

Monitory interaktywne to 65 calowe ekrany dotykowe, działające podobnie jak znane nam wszystkim tablety. Pozwalają one na wyświetlanie obrazu z komputera nauczycielskiego, ale mogą również pracować niezależnie. Dzięki wbudowanemu systemowi operacyjnemu, nauczyciel może prowadzić notatki, odtwarzać multimedia i prezentacje, a także przeglądać Internet bez uruchamiania komputera.

 
A- A A+

This text will be resized

Facebook Slide Likebox